Kontaktujte nás 02 52 494 946

Salamis Bay Conti

hotelový komplex *****+
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Vypredané

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Famagusta - dovolenka leto 2017

V minulosti sa jednalo o jeden z najdôležitejších historických prístavov v Stredomorskej oblasti, ktorý patril k najbohatším miestam na celom svete. Ku koncu 13. storočia sa Famagusta stala hlavným lodným prekladiskom a získala tak nesmierne bohatstvo a význam. Dokonca aj významný britský dramatik William Shakespeare si vybral Famagustu za miesto, kde sa odohráva dej jednej z jeho drám Othello. Sídlo viacerých kresťanských chrámov a mešít, ktorého zaujímavosťou je katedrála Sv. Mikuláša, najväčšia stredoveká stavba v meste, ktorá konvertovala na mešitu Lala Mustafa Pasha (Lala Mustafa Pasha bol turecký vezír, ktorý dobýjal Cyprus). V polovici 20. storočia sa táto oblasť otvorila turistom a stala sa centrom cestovného ruchu na celom ostrove. Dnes je najdôležitejším historickým, kultúrnym a turistickým centrom Severného Cypru. V okolí hradbami obohnaného mesta Famagusta, v nádhernom oblúku Famagustského zálivu, pýšiaceho sa prvotriednymi plážami a priezračne čistým morom, vyrástli nádherné hotelové rezorty, ktoré sú pripravené uspokojiť všetky predstavy dovolenkárov po dokonalom oddychu. Famagusta je ideálne miesto pre kombináciu aktívnej dovolenky a oddychu na nádherných piesočnatých plážach s jemným pieskom. V regióne je možné nájsť archeologické vykopávky antického mesta Salamis, s ruinami rímskeho divadla, mestských kúpeľov či množstva mramorových sôch. Najzaujímavejšou časťou Famagusty je štvrť Varosha, v minulosti vychytená turistická oblasť s luxusnými hotelmi a reštauráciami, kde dovolenku trávili známe filmové osobnosti. V roku 1974, keď mesto ovládla turecká armáda, ušli miestni grécki Cyperčania na juh v domnení, že sa po čase vrátia späť do svojich domovov. Dodnes sa tak vzhľadom na nevyjasnené majetkové pomery nestalo a dnes nesie Varosha názov „Mesto duchov“. Prázdne ulice, obchody s tovarom, opustené autá pred domami, hotely, školy, všetko zakonzervované časom. Najúchvatnejšou časťou Severného Cypru je polostrov Karpas, dlhý prst, ktorý sa tiahne nad Famagustou a ukazuje k ázijskej pevnine. Nachádzajú sa tu tie najúžasnejšie pláže na ostrove a nádherná divoká príroda.


Fakultatívne výlety

Cyperský večer
Severný Cyprus
Zažite pravú nefalšovanú cyperskú atmosféru v sprievode živej hudby, brušných tanečníc a folklórnych tanečníkov. Nezabudnuteľným gastronomickým zážitkom bude pre vás vynikajúca cyperská kuchyňa. Počas večera ochutnáte množstvo chodov, pričom miestni kuchári nezabudli ani na vegetariánov.

dosp. 35Euro / deti do 2r. zdarma, do 12r. 50% zľava
Famagusta
Severný Cyprus
Výlet sa začína návštevou kláštora sv. Barnabáša, v ktorom sa nachádza múzeum ikon a hrobka tohto svätca. Cesta ďalej pokračuje do starovekého mesta Salamis, ktoré bolo cyperským mestským kráľovstvom a dnes je najdôležitejšou archeologickou lokalitou na celom ostrove. Po obede na vás už bude čakať známe mesto Famagusta obkolesené svojimi starovekými hradbami. Toto mesto sa stalo inšpiráciou pre spisovateľa W. Shakespeara, ktorý si ho zvolil za dejisko svojej hry Othello. Tiež tu navštívite Katedrálu Sv. Nicholasa, z ktorej je dnes mešita Lala Mustafa Pasha a nakoniec zavítate do záhadného "Mesta Duchov" – Varosha.

orientačná cena:
dosp. 50Euro / deti do 2r. zdarma, deti do 12r. 50% zľava
Family Day
Severný Cyprus
Celodenný výlet na grécku stranu ostrova určený pre rodiny s deťmi. Návšteva Camel parku – zahrnutá jazda na ťavách, poníkoch alebo somároch. Súčasťou parku sú 2 bazény, malé akvárium, menší zoopark, množstvo detských atrakcií - minigolf, 5D kino, trampolíny, detské ihrisko, húpačky, možnosť kŕmenia zvierat. Presun do najrušnejšej časti Cypru - Agia Napa, plavba loďou s preskleným dnom (možnosť sledovať podmorský svet z lode), plávanie v jaskyni, možnosť šnorchlovania, voľný čas v meste.

dosp. 60Eur / deti do 2r. zdarma, deti do 12r. 50Eur
Nikózia
Severný Cyprus
Kozmopolitná Nikózia je hlavným a zároveň najväčším mestom Cypru. Je obchodným centrom a sídlom vlády. Nikózia je jediné rozdelené hlavné mesto na svete. Mesto je rozdelené od roku 1974, pričom neskôr bola vytvorená demilitarizovaná zóna spravovaná OSN, ktorú možno prekročiť na 2 miestach. Nikózia má bohatú históriu, o čom svedčí množstvo starobylých pamiatok, z ktorých navštívite napríklad uličky Starého mesta, Palác Arcibiskupa, Katedrálu Sv. Jána či Byzantské múzeum a samozrejme prekročíte hranicu tzv. Green Line.

dosp. 35Euro / deti do 2r. zdarma, do 12r. 50% zľava
Petra Tou Romiou
Severný Cyprus
Celodenný výlet na grécku stranu ostrova. Návšteva horskej dedinky Kakopetria. Pohorie Trodos a návšteva vrcholu Olympos. Presun do vinárskej oblasti a návšteva dedinky Omodos kde budete mať možnosť degustácie rôznych druhov vín. Poslednou zastávkou je Petra Tou Romiou, miesto kde sa zrodila bohyňa krásy Afrodita. Voľný čas na kúpanie v okolí Afroditinej skaly.

dosp. 60Euro / deti do 2r. zdarma, deti do 12r. 50Euro
Plavba loďou
Severný Cyprus
Ak túžite po dobrodružstve, tak vám ponúkame tento krásny celodenný lodný výlet, počas ktorého spoznáte krásy severocyperského pobrežia. Počas plavby navštívite známe pláže ako Escape beach alebo Acapulco beach. Zatiaľ čo vám bude posádka lode pripravovať obed, vy sa môžete kúpať v krištáľovo čistej vode, do ktorej sa dostanete priamo z lodnej paluby.

dosp. 35Euro / deti do 2r. zdarma, deti do 12r. 50% zľava
Poloostrov Karpas
Severný Cyprus
Karpas je najúchvatnejšou časťou Severného Cypru. Nachádzajú sa tu najkrajšie pláže na ostrove a divoká príroda. Tento celodenný výlet začína návštevou rybárskej dedinky, potom lisovne olív, kde môžete ochutnať rôzne druhy olivového oleja. Obed si vychutnáte v Ayios Philion a ďalej pokračujeme návštevou kláštora Apostolos Andreas. Cestou môžete nakŕmiť divých somárikov a nakoniec si oddýchnete na nádhernej Zlatej Pláži, kde budete mať čas na kúpanie.

Cena: dosp.50Euro / deti do 2r. zdarma, deti do 12r. 50% zľava

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek