Kontaktujte nás 02 52 494 946

Donat

Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

mimoriadne obľúbený hotel Donat (pozostávajúci z dvoch hlavných budov Donat I a Donat II) nájdete priamo na pláži v jedinečnom areáli Borik plnom zelene. Hotel si dáva mimoriadne záležať na kvalite svojej kuchyne, na ktorú je aj právom hrdý. Práve kvôli kvalitným službám all inclusive a krásnemu prostrediu ho odporúčame všetkým vekovým kategóriám. O rozptýlenie sa postarajú skúsení animátori z medzinárodného tímu. Nechajte sa teda zlákať sladkým pocitom ničnerobenia a v all inclusive bare pri bazéne si doprajte obľúbený nápoj.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Cena za osobu

od 350
( 8 dní all inclusive )

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

v blízkosti známeho a vyhľadávaného mesta Zadar, cca 6 km od centra mesta • súčasť obľúbeného hotelového komplexu Borik patriaceho do siete Falkensteiner Hotels priamo na pláži • pláž ocenená Modrou vlajkou za kvalitu poskytovaných služieb a čistotu mora • v Zadare množstvo nákupných možností, reštaurácií, barov a kaviarní s otvorenými terasami (zabezpečené spojenie autobusom alebo vláčikom)

Pláže

priamo pred hotelom je okruhliaková pláž miestami s pozvoľným vstupom do mora v dĺžke 1,7 km • vybavená pohodlnými ležadlami a slnečníkmi (za poplatok) • borovicový lesík v hotelovom areáli a pri pláži vytvára príjemné a bezpečné miesto, ideálne pre detské hry na brehu mora.

Popis

recepcia v budove hotela Donat I • trezor k dispozícii na recepcii (zdarma) • wifi na recepcii • vonkajší sladkovodný bazén s ležadlami a slnečníkmi (zdarma) • klimatizovaná reštaurácia v hotelovej budove Donat II • zmenáreň • all inclusive bar v hotelovej budove Donat I s posedením na terase okolo bazéna • bar na pláži (za poplatok) • kongresová sála • obchodíky s turistickým tovarom • parkovanie priamo v areáli hotela (zdarma) • detský kútik (hotelový miniklub)

Šport a zábava

tenisové kurty • stolný tenis • fitnes v susednom hoteli Funimation (za poplatok) • centrum vodných športov na pláži: potápanie, surfovanie • možnosť výberu zo širokej a zaujímavej ponuky fakultatívnych výletov umožňujúcich spoznať okolie Zadaru a blízke národné parky Krka a Kornati • možnosť individuálne navštíviť neďaleké mesto Nin, najstaršie chorvátske kráľovské mesto s množstvom významných architektonických pamiatok: pozostatky najväčšieho antického chrámu na Jadrane, Kostol sv. kríža, ktorý bol vyhlásený za najmenšiu katedrálu na svete • neďaleko je aj nostalgické mesto Šibenik so spleťou malebných uličiek a množstvom historických pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť • počas hlavnej sezóny vás do centra Zadaru priamo z hotela odvezie turistický vláčik (za poplatok) • denné i večerné animácie pre deti aj dospelých pod vedením medzinárodného tímu animátorov • športové aktivity • detský miniklub a tvorivé dielne pre deti pod dohľadom chorvátskej animátorky • živá hudba vo večerných hodinách na terase pri bazéne

Ubytovanie

v hotelovej budove Donat I: 2-lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky a s možnosťou balkóna (za príplatok); rodinné izby (za príplatok) - 2 prepojené miestnosti pre 2 až 4 osoby s balkónom v hotelovej budove Donat II: 1-lôžkové alebo 2-lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky a balkóna (za príplatok); vybavenie izieb: klimatizácia • sat TV • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou resp. vaňou, WC) • sušič na vlasy • chladnička (len v rodinných izbách)

Stravovanie

formou all inclusive

ALL INCLUSIVE » raňajky, obedy a večere formou bohatých švédskych stolov vrátane nápojov • počas celého dňa (10:00-22:00) sú podávané nealkoholické nápoje, víno a pivo miestnych značiek a teplé nealkoholické nápoje (káva, čaj) v all inclusive bare situovanom v hoteli Donat I. pri bazéne • popoludní vo vyhradených hodinách sa podáva v miniklube zmrzlina pre deti • ležadlá a slnečníky pri hotelovom bazéne zdarma • detský miniklub pod vedením skúsenej chorvátskej animátorky • niektoré druhy športov vo vyhradených hodinách

Webstránka

www.hotel-donat.com

Oficiálna trieda

***

Aktuálne podmienky vstupu do krajiny nájdete na stránke:
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Dalmácia - dovolenka leto 2021

DALMÁCIA patrí oddávna medzi najznámejšie turistické oblasti Jadranu. Členité pobrežie lemované krásnymi kamienkovými aj piesčitými plážami, priľahlé ostrovy a početné národné parky, to sú hlavné atribúty Dalmácie. Ozdobou pobrežia sú aj unikátne mestá so zachovalými historickými centrami a malebnými prístavmi, kde sa v dokonalej harmónii prelína minulosť so súčasnosťou. Z nich najznámejšie sú Zadar, Šibenik a Split. Navštívte Biograd na Moru, Petrčane či Primošten a na romantické západy slnka na brehu týchto pôvabných letovísk nikdy nezabudnete. Zlatisté pláže Omišskej riviéry sú povestné svojou krásou a čistotou, mnohé z nich boli ocenené Modrou vlajkou. Baška Voda ohúri scenériou pohoria Biokovo v ostrom kontraste s pokojnou hladinou mora a pre všetkých milovníkov nerušeného pokoja a panenskej prírody Dalmácia ukrýva poklady v podobe ostrovných letovísk.


Fakultatívne výlety

Národný park Kornati
Stredná Dalmácia
Navštívte s nami tento jedinečný labyrint 140 ostrovov a ostrovčekov, ktorý sa rozprestiera na ploche 300 km². Ostrovy boli kedysi pokryté lesmi, ktoré rybári, piráti a námorníci postupne klčovali a vypaľovali, až ich doviedli do ich súčasnej „holej“ podoby. Tento fakt im však vôbec neuberá na kráse, ba priam naopak, pridáva im akési zvláštne čaro. Tvár typického krasového terénu súše zvýrazňujú pukliny, jaskyne a skaly rôznych tvarov. Chladná belosť skalných útvarov je v ostrom kontraste so sýtomodrým odtieňom morskej hladiny a robí na pozorovateľa tajomný dojem.
Na presný počet ostrovov a ostrovčekov sú rozdielne názory, podľa toho, či sa do počtu zaratúvajú aj najmenšie z mora vyčnievajúce skaly. Z ostrovov je najväčší Kornat /33 km²/, okolo ktorého sa sústreďujú všetky ostatné ostrovy. Bližšie k pevnine, leží druhý najväčší ostrov tohto súostrovia, Žut /15 km²/.

V letnej sezóne prichádzajú na ostrovy hlavne milovníci prírody. Nájdu tu kamenisté zátoky, vhodné na kúpanie, s povolenými nudistickými plážami. Je možné prenajať si loď s posádkou alebo bez nej a spoznávať detailne krásu tohto národného parku. Dodnes čistá voda s mimoriadne bohatou morskou faunou a flórou predstavuje skutočný raj pre potápačov.

(Orientačná cena 50 EUR)
Národný park Krka
Dalmácia
Nachádza sa vo vnútrozemí neďaleko mesta Šibenik v strednej Dalmácii. Národný park zahŕňa územie okolo koryta rieky Krka. Rozloha národného parku je 142 km². Rieka Krka, rozhodne najpodivuhodnejšia zo všetkých riek v Chorvátsku, preteká z dvoch tretín kaňonom a predierajúc sa k moru vytvára množstvo jazier, vodopádov a kaskád.

Svojou dĺžkou 72 km a množstvom vody je rieka Krka krasový fenomén. Za svoju krásu vďačí Dinárskemu pohoriu. Ľudia vravia, že sú to vlasy Dinár, ktoré siahajú až k moru. Niet divu, že stredná časť rieky bola v roku 1985 vyhlásená za národný park. Na úseku dlhom 50 km je osem veľkých vodopádov: Topoljski buk (22m), Bilušica buk (22m), Corica slap alebo Brkljan ( 15m), Manoljovacki slap (60m), Rošnjak alebo Sondovjev (8 m), Miljacke slap (24m), Roški slap (26m) a Skladinski buk (46m). Medzi tými najkrajšími, Rošovským vodopádom a Skladinskym bukom, na ostrovčeku Visovac, stojí kláštor so vzácnou knižnicou.

V kaňone rieky rastie 200 druhov mediteránskych a submediteránskych rastlín. Vďaka početným živočíšnym druhom, medzi ktorými je tiež 221 druhov vtákov bola Krka zaradená medzi ornitologicky najhodnotnejšie oblasti Európy. Jedinečnou atrakciou oblasti je sokolníctvo a ukážky historického lovu za pomoci dravých vtákov.

(Orientačná cena 50 EUR)
Panoráma
Stredná Dalmácia
Zúčastnite sa obľúbeného fakultatívneho lodného výletu organizovaného pre klientov tráviacich dovolenku vo Vodiciach. Večerný výlet loďou na neďaleký ostrov Zlarin, známy výskytom koralov a dielňami na ich spracovanie vám priblíži tradičné remeslo brúsenia koralov a tvorby šperkov. Voľný čas môžete využiť na nákup suvenírov a prechádzku uličkami mestečka Zlarin. Jedinečnosť tohto ostrova je aj v tom, že naň nie je povolený vstup autom. Návrat do hotela je okolo polnoci.

(Orientačná cena 30 EUR)
Split
Dalmácia
… je jedno z najkrajších stredomorských miest s bohatou históriou, impozantnou rímskou architektúrou a historickým jadrom mesta, ktoré tvorí Diokleciánov palác a je zapísané v zozname svetového dedičstva Unesco. Palác na ploche 31 000 km² je vybudovaný z bieleho vápenca z lomov z ostrova Brač. V jeho chodbách pocítite posledný nádych moci rímskeho impéria. Centrálne námestie cárskeho paláca -peristil- je aj javisko letného kultúrneho festivalu. Za chránenými korintskými stĺpmi je Diokleciánove múzeum, dnes katedrála sv.Duje, ochrancu mesta.

Najrušnejšia mestská ulička oproti západnej „Železnej bráne“ vás dovedie na Pjacu, populárnu splitskú tržnicu. Split, to je aj krásne nábrežie Riva, početné pláže, park Marjan, galérie, múzea, kaviarne, bary a reštaurácie s ponukou miestnej gastronómie. Nielen história v rámci hradieb paláca, ale aj okolité uličky, vás vtiahnu do atmosféry tejto 1700 rokov starej nádhery...

Orientačná cena: 50 Eur

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek