Kontaktujte nás 02 52 494 946

Apartmány Medena Superior

Tento hotel si práve {looking} {count} {users}
2 DETI ZDARMA

Náš názor

apartmány Medena si vyslúžili mimoriadnu obľubu u našich klientov, a to vďaka atraktívnemu ubytovaniu pre viacčlenné rodiny alebo skupiny priateľov. Nájdete ich ukryté v zeleni pínií, na miernom návrší nad plážovou promenádou. Na výber máte 3-lôžkové a až 5-lôžkové apartmány s vybaveným kuchynským kútom, ktoré poskytnú pohodlie a dostatok súkromia. Komfortné ubytovanie je doplnené službami polpenzie v zrekonštruovanej reštaurácii, vďaka ktorým si budete môcť pobyt pri mori vychutnať naplno. Novinkou v sezóne 2024 je novovybudovaný bazén a detský bazén. Bohatý animačný program a skvelá dovolenková atmosféra tohto miesta sa navždy zapíšu do vašich spomienok.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Cena za osobu

od 441
( 8 dní plná penzia )

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

apartmány roztrúsené na miernom návrší v tieni borovicového lesa a mediteránskej vegetácie • 100 m - 300 m od pláže v závislosti od polohy apartmánu • všetky apartmány sú obrátené smerom k moru • v pokojnom stredisku Seget Donji len 4 km od vyhľadávaného starobylého Trogiru • Trogir poľahky dostupný vodným taxíkom, pešou prechádzkou, alebo obľúbeným večerným výletom „Pirátska plavba“•30km od Splitu • prírodné kamienkové pláže alebo vybetónované plochy na slnenie pozdĺž celého rezortu • ležadlá a slnečníky na pláži (za poplatok)

Ostatné

Klubová dovolenka » počas prázdninových mesiacov (júl, august) vám pobyt spestria naši skúsení slovensky hovoriaci animátori zaujímavým programom (aquadance v mori, športové aktivity, detský miniklub pre deti od 4 do12 rokov a večerná detská minidisco v susednom hoteli Medena)

Popis

recepcia • klimatizovaná zrekonštruovaná reštaurácia • bary a reštaurácie na pláži v stredisku • supermarket priamo pod reštauráciou • novovybudovaný bazén a detský bazén (plánované otvorenie počas letnej sezóny 2024) • wifi na recepcii a v apartmánoch (zdarma) • trezor na recepcii (zdarma) • detské ihrisko • multifunkčné ihrisko • parkovanie pri apartmánoch (za poplatok) • aktivity za poplatok: ponuka vodných športov a atrakcií na pláži • trampolíny a vodné atrakcie na pláži • požičovňa bicyklov • tenisové kurty

Ubytovanie

klimatizované apartmány typu superior 4*- 1/2+1 s jednou samostatnou spálňou a 1/4+1 na 1. poschodí s dvoma samostatnými spálňami; vybavenie oboch typov apartmánov: obývačka s rozkladacou pohovkou (slúži ako prístelka) • TV • wifi pripojenie (v niektorých apartmánoch môže byť slabšie pokrytie signálom) • kuchynka vybavená základným riadom a s chladničkou • jedálenská časť • kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, sušič vlasov • apartmány 1/4 +1 disponujú aj ďalším samostatným WC • balkón (v apartmáne 1/4+1) alebo terasa (v apartmáne 1/2+1) s posedením

Stravovanie

polpenzia v reštaurácii apartmánov Medena: raňajky a večere formou švédskych stolov bez nápojov

Webstránka

www.apartmani-medena.hr

Oficiálna trieda

***

Adresa

Hrvatskih žrtava 187, 212 18 Seget Donji GPS: N 43˚51‘34.84‘‘ - E 16˚20‘68.30‘‘

Aktuálne podmienky vstupu do krajiny nájdete na stránke:
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Dalmácia - dovolenka leto 2024

K početným „naj“ Chorvátska rozhodne patrí Dalmácia – najrozľahlejší a najviac navštevovaný turistický región s najväčším počtom ostrovov, ostrovčekov a útesov, kde majáky udávajú smer lodiam a plachetniciam, brázdiacim vody Jadranu. Svoje meno má odvodené od kmeňa Dalmátov, ktorý žil na týchto miestach už sto rokov pred Kristom. Mestá založené Rimanmi, kamenné múry oddeľujúce políčka, olivové háje, vinohrady a levanduľové polia tvoria charakteristický obrázok Dalmácie. V Zadare, v srdci starého mesta na Polostrove, na Rímskom fóre stojaci kostol svätého Donata spája sa s mestom od 9. storočia. Stavbou nášho milénia je novodobý symbol mesta Morské varhany. Vlny, príliv a odliv v nich vytvárajú jedinečné melódie. Započúvať sa do nich je rovnako romantické ako preplaviť sa na Polostrov tradičnou bárkou s veslárom „barkajolom“. Ísť na výlet loďou do Národného parku Kornati, Parku prírody Telaščica či vodopádom na rieke Krka - všetky tieto lákadlá sú na dosah z rušného letoviska Vodice, chorvátskeho „Saint Tropez“, kde plážový denný a vzrušujúci nočný život splývajú v jedno veľké dovolenkové dobrodružstvo. Smerom na juh, tam, kde Madona z kopca Gaj chráni mestečko Primošten, nájdeme ospevované vinohrady zaštítené UNESCO-m a ich svetoznáme červené víno - Babič. Na zozname UNESCO pamiatok v Dalmácii má svoje miesto aj katedrála svätého Jakuba v Šibeniku a ostrovné mestečko Trogir, ktoré má prezývku Malé Benátky. Historické centrum mesta je situované na malom ostrove medzi pevninou a ostrovom Čiovo. Vďaka pamiatkam, jedinečne prezentujúcim prácu ich dávnych staviteľov, si miesto na zozname UNESCO zaslúžia. Z letoviska na úpätí pohoria Biokovo, z čarovnej Podgory, bývalej malej rybárskej osady, dnes vyhľadávaného strediska, sa vám naskytnú úžasné výhľady na priezračne čisté vody Jadranu a krásne scenérie. Pomyselné dvere k spoznávaniu pokladov Dalmácie máte tak otvorené.


Fakultatívne výlety

Národný park Kornati
Stredná Dalmácia
Navštívte s nami tento jedinečný labyrint 140 ostrovov a ostrovčekov, ktorý sa rozprestiera na ploche 300 km². Ostrovy boli kedysi pokryté lesmi, ktoré rybári, piráti a námorníci postupne klčovali a vypaľovali, až ich doviedli do ich súčasnej „holej“ podoby. Tento fakt im však vôbec neuberá na kráse, ba priam naopak, pridáva im akési zvláštne čaro. Tvár typického krasového terénu súše zvýrazňujú pukliny, jaskyne a skaly rôznych tvarov. Chladná belosť skalných útvarov je v ostrom kontraste so sýtomodrým odtieňom morskej hladiny a robí na pozorovateľa tajomný dojem.
Na presný počet ostrovov a ostrovčekov sú rozdielne názory, podľa toho, či sa do počtu zaratúvajú aj najmenšie z mora vyčnievajúce skaly. Z ostrovov je najväčší Kornat /33 km²/, okolo ktorého sa sústreďujú všetky ostatné ostrovy. Bližšie k pevnine, leží druhý najväčší ostrov tohto súostrovia, Žut /15 km²/.

V letnej sezóne prichádzajú na ostrovy hlavne milovníci prírody. Nájdu tu kamenisté zátoky, vhodné na kúpanie, s povolenými nudistickými plážami. Je možné prenajať si loď s posádkou alebo bez nej a spoznávať detailne krásu tohto národného parku. Dodnes čistá voda s mimoriadne bohatou morskou faunou a flórou predstavuje skutočný raj pre potápačov.

(Orientačná cena 50 EUR)
Národný park Krka
Dalmácia
Nachádza sa vo vnútrozemí neďaleko mesta Šibenik v strednej Dalmácii. Národný park zahŕňa územie okolo koryta rieky Krka. Rozloha národného parku je 142 km². Rieka Krka, rozhodne najpodivuhodnejšia zo všetkých riek v Chorvátsku, preteká z dvoch tretín kaňonom a predierajúc sa k moru vytvára množstvo jazier, vodopádov a kaskád.

Svojou dĺžkou 72 km a množstvom vody je rieka Krka krasový fenomén. Za svoju krásu vďačí Dinárskemu pohoriu. Ľudia vravia, že sú to vlasy Dinár, ktoré siahajú až k moru. Niet divu, že stredná časť rieky bola v roku 1985 vyhlásená za národný park. Na úseku dlhom 50 km je osem veľkých vodopádov: Topoljski buk (22m), Bilušica buk (22m), Corica slap alebo Brkljan ( 15m), Manoljovacki slap (60m), Rošnjak alebo Sondovjev (8 m), Miljacke slap (24m), Roški slap (26m) a Skladinski buk (46m). Medzi tými najkrajšími, Rošovským vodopádom a Skladinskym bukom, na ostrovčeku Visovac, stojí kláštor so vzácnou knižnicou.

V kaňone rieky rastie 200 druhov mediteránskych a submediteránskych rastlín. Vďaka početným živočíšnym druhom, medzi ktorými je tiež 221 druhov vtákov bola Krka zaradená medzi ornitologicky najhodnotnejšie oblasti Európy. Jedinečnou atrakciou oblasti je sokolníctvo a ukážky historického lovu za pomoci dravých vtákov.

(Orientačná cena 50 EUR)
Panoráma
Stredná Dalmácia
Zúčastnite sa obľúbeného fakultatívneho lodného výletu organizovaného pre klientov tráviacich dovolenku vo Vodiciach. Večerný výlet loďou na neďaleký ostrov Zlarin, známy výskytom koralov a dielňami na ich spracovanie vám priblíži tradičné remeslo brúsenia koralov a tvorby šperkov. Voľný čas môžete využiť na nákup suvenírov a prechádzku uličkami mestečka Zlarin. Jedinečnosť tohto ostrova je aj v tom, že naň nie je povolený vstup autom. Návrat do hotela je okolo polnoci.

(Orientačná cena 30 EUR)
Split
Dalmácia
… je jedno z najkrajších stredomorských miest s bohatou históriou, impozantnou rímskou architektúrou a historickým jadrom mesta, ktoré tvorí Diokleciánov palác a je zapísané v zozname svetového dedičstva Unesco. Palác na ploche 31 000 km² je vybudovaný z bieleho vápenca z lomov z ostrova Brač. V jeho chodbách pocítite posledný nádych moci rímskeho impéria. Centrálne námestie cárskeho paláca -peristil- je aj javisko letného kultúrneho festivalu. Za chránenými korintskými stĺpmi je Diokleciánove múzeum, dnes katedrála sv.Duje, ochrancu mesta.

Najrušnejšia mestská ulička oproti západnej „Železnej bráne“ vás dovedie na Pjacu, populárnu splitskú tržnicu. Split, to je aj krásne nábrežie Riva, početné pláže, park Marjan, galérie, múzea, kaviarne, bary a reštaurácie s ponukou miestnej gastronómie. Nielen história v rámci hradieb paláca, ale aj okolité uličky, vás vtiahnu do atmosféry tejto 1700 rokov starej nádhery...

Orientačná cena: 50 Eur

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek