Kontaktujte nás 02 52 494 946

Dunav

Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

Klientami obľúbený all inclusive hotel nachádzajúci sa v blízkosti centra populárneho a vyhľadávaného letoviska Slnečné pobrežie radi odporučíme i náročnejším klientom. Toto stredisko je naozaj pripravené splniť dovolenkové priania malých aj veľkých návštevníkov, pre ktorých je tu lákavá bohatá ponuka vodných športov a tematických ihrísk. Tí najmenší určite neodolajú skvelému aquaparku s množstvom toboganov a kĺzačiek.

Gurmáni môžu navštíviť niektorú z miestnych reštaurácií rozmiestnených na plážovej promenáde, k príjemnému posedeniu pri popoludňajšej šálke kávy vás zlákajú útulné kaviarničky. Všetky tieto lákadlá máte na dosah od moderne vybaveného hotela Dunav. Ten vám poskytne dovolenkové ubytovanie vo vkusne zariadených dvojposteľových izbách s prístelkou alebo v priestrannejších izbách určených pre rodiny s deťmi. Nespornou prednosťou hotela, okrem jeho skvelej polohy, je i nádherná udržiavaná záhrada s veľkým priestranným bazénom, s oddychovou zónou so slnečníkmi a ležadlami zvádzajúcimi k sladkému leňošeniu pod príjemne hrejivými lúčmi bulharského slnka. Ústretový personál, výborná a pestrá strava v kombinácii s množstvom doplnkových služieb určených na vyplnenie vašich letných dní, sú zárukou strávenia kvalitného dovolenkového pobytu v centre letoviska.

Živý ruch a pravú pulzujúcu atmosféru tohto turistického strediska určite ocenia všetky vekové kategórie návštevníkov, najmenších dovolenkárov nevynímajúc. A ak zatúžite po romantických prechádzkach, neďaleké malebné mestečko Nesebar s dláždenými uličkami lemovanými drevenými domčekmi je len na dosah od vášho dovolenkového domova. Hotel Dunav je naša, uplynulými sezónami overená ubytovacia kapacita, ktorá si zachováva vašu stabilnú priazeň a popularitu. Veríme preto, že tomu tak bude i počas tohtoročných letných mesiacov.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Cena za osobu

od 376
( 8 dní all inclusive )

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

príjemný a uplynulými sezónami preverený hotel, ktorý sa stále teší veľkej obľube u našich klientov, nájdete v širšom centre známeho a vyhľadávaného letoviska Slnečné pobrežie • v blízkosti živej nákupnej promenády s množstvom obchodíkov so suvenírmi a oblečením, reštaurácií s typickou bulharskou atmosférou a romantickým posedením na terasách, so záplavou barov a diskoték a s ďalšími dovolenkovými atrakciami pre veľkých i malých návštevníkov • približne 3 km od historického mestečka Nesebar, kam premáva pravidelná autobusová doprava alebo atraktívny turistický vláčik • hotel je vzdialený približne 250 m od pláže

Pláže

široká priestranná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora vhodným pre rodiny s deťmi alebo pre menej zdatných plavcov • ležadlá a slnečníky na pláži (za poplatok) • široká paleta vodných a plážových športov (za poplatok) • plážová promenáda s množstvom atrakcií a možností občerstvenia v reštauráciách a kioskoch

Popis

vstupná hala s vonkajším i vnútorným sedením • recepcia • trezory na recepcii (za poplatok) • zmenáreň • Wi-Fi pripojenie • lobby bar s možnosťou sledovať TV s plochou obrazovkou • 3 výťahy, z toho jeden panoramatický • reštaurácia so sedením na vonkajšej terase • bazén s oddelenou časťou určenou pre deti • slnečná terasa so slnečníkmi a ležadlami (zdarma) • bar pri bazéne a snack bar • upravená záhrada s detským ihriskom • parkovisko

Šport a zábava

fitnes centrum • biliard • počítačové hry • vodné a plážové športy na blízkej pláži strediska Slnečné pobrežie (za poplatok) • v blízkosti hotela sa nachádzajú tenisové kurty, minigolf a kolotoče • masáže • sauna • v okolí hotela štýlové reštaurácie, koktail bary, karaoke bary a diskotéky

Ubytovanie

moderne a príjemne zariadené 2 - lôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek • klimatizácia • TV • telefón • chladnička • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou a WC) • sušič na vlasy • balkón s posedením

Stravovanie

formou all inclusive ALL INCLUSIVE – raňajky, obedy a večere servírované formou pestrých a chutných švédskych stolov vrátane nápojov • počas obedov a večerí sú v ponuke jedlá domácej bulharskej aj medzinárodnej kuchyne • v hotelových baroch sa podávajú miestne alkoholické nápoje (gin, whisky, mastika, koňak, vodka, rôzne likéry, biele a červené víno, pivo) a nealkoholické nápoje (voda, cola, mirinda, 7UP) • teplé nápoje zahŕňajú: kávu, čaj, mlieko, kakao • v bare pri bazéne sa počas dňa okrem alkoholických a nealkoholických nápojov podáva aj zmrzlina a koláčiky • v snack bare vám v popoludňajších hodinách ponúknu menšie občerstvenie, pizzu, špagety a nápoje • ležadlá, slnečníky a matrace pri bazéne zdarma

Webstránka

www.hotel-dunav.com

Strana katalógu

165

Oficiálna trieda

****

Slnečné pobrežie - dovolenka leto 2017

Slnečné pobrežie je dokonalou príležitosťou na prežitie ideálnej letnej dovolenky plnej komfortu a prepychu. Letovisko tiahnuce sa od severu na juh pokrýva časť od strediska Sveti Vlas až po Nesebar. Nájdete tu veľké množstvo nočných klubov, reštaurácií a obchodov so suvenírmi. Nádherná pozvoľne klesajúca pláž s jemným pieskom a dunami sa tiahne pozdĺž 8 km dlhého pobrežia a dosahuje šírku až 200 metrov. Príjemné prechádzky môžete zameniť za okružnú jazdu na koňoch, či v drožkách s konským záprahom. Pre milovníkov vodných aktivít sú po celom pobreží pripravené centrá s pestrou škálou služieb, od požičovní vodných lyží až po plavbu loďou. Pokiaľ túžite po troche histórie, navštívte starý Nesebar, ktorého zákutia spoznáte počas príjemnej prechádzky jeho malebnými uličkami.


Fakultatívne výlety

Balčik, Aladža, Varna
Bulharsko
Celodenný výlet do krásneho mestečku Balčik (Dionýsopolis), vzdialeného od našich stredísk necelé 3 hodiny jazdy autobusom. Toto starobylé mesto, ktoré bolo založené v 6. storočí p. n. l., patrí medzi najstaršie mestá v Bulharsku. Krásna scenéria botanickej záhrady a kráľovského letohrádku rumunskej princeznej Marie Vám zabezpečí neopísateľný zážitok. Po návšteve botanickej záhrady nasleduje obhliadka kláštora v Aladži, ktorý bol vytesaný mníchmi začiatkom 13. storočia. Mnísi do vápencovej skaly vytesali nielen svoj svätostánok, ale i izby na bežné používanie.

Po obhliadke kláštora Vás čaká obed v meste Varna. Po obede nasleduje volný program, kde bude čas a možnosť na nákupy, individuálnu obhliadku mesta, alebo na kúpanie v Čiernom mori.

(orientačná cena 48 EUR/dieťa do 12 rokov 24 EUR)
Bulharská dedina
Sveti Vlas , Elenite , Slnečné pobrežie
Večerný výlet do malebnej dedinky Kozichino (Erkech), ktorá sa nachádza v pohorí Stará planina, približne 40 minút od Slnečného pobrežia, letovísk Elenite a Sveti Vlas. Po ceste budete mať možnosť obdivovať panensky nedotknutú prírodu v pohorí Starej planiny, a nakrátko sa zastavíte pri levanduľovom poli. Po príchode do dediny Kozichino (Erkech) vymeníte pohodlný autobus za EKO TAXÍKY (vozíky so zapriahnutými somárikmi a koníkmi), ktoré Vás prevezú po dedinke, v ktorej akoby pred 100 rokmi zastal čas.

Nahliadnete na ukážku pradenia vlny a po obhliadke domu z čias obrodenia a cechu pre výrobu domácej limonády si pochutnáte na večeri v tradičnej bulharskej reštaurácii, kde Vás na úvod pohostia chlebom a soľou. Počas večere, ktorá pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu prebieha folklórny program, typický pre bulharskú kultúru. Vyskúšať môžete i typickú bulharskú pálenku RAKIJA, či biele alebo červené domáce víno, ktoré si budete môcť sami čapovať z drevených sudov v neobmedzenom množstve. K ďalšej nezabudnuteľnej atrakcii tohto úžasného večera bezpochyby patri nestinársky tanec (tanec na žeravom uhlí), ktorý si budete môcť vyskúšať aj sami.

(orientačná cena 30 EUR/dieťa do 12 rokov 15 EUR)
Istanbul (jednodenný alebo dvojdenný)
Bulharsko
Celodenný výlet do mesta Turecka, Istanbulu (Constantinopolis), ktoré je vzdialené od Slnečného pobrežia, Sveti Vlasu a Elenite len 5 hodín cesty autobusom. Istanbul, nazývaný aj ,,Bránou Orientu,“ sa rozprestiera na dvoch kontinentoch Európy a Ázie, ktoré rozdeľuje morský prieplav Bospor. Istanbul so svojimi 11 miliónmi obyvateľov patrí medzi najväčšie mestá Európy.

V skorých ranných hodinách Vás čaká okružná jazda po meste s obhliadkou Top Kap, Hypodromu a Modrej mešity. Neskôr individuálna plavba loďou po Bospore, ktorý je dlhý 31,5 km. Po spoločnom obede v centre mesta je vyčlenený priestor na výhodné nákupy v Gran Bazár. Dvojdenný výlet zahŕňa naviac ubytovanie a nočný program.

(orientačná cena 68 EUR/dieťa do 12 rokov 34 EUR na 1 deň, 100 EUR/dieťa do 12 rokov 50 EUR na 2 dni)
Nesebar
Sveti Vlas , Elenite , Slnečné pobrežie
Nesebar je jedným z najkrajších miest v Bulharsku, má 4000 obyvateľov. Nachádza sa 7 km od Slnečného pobrežia a 32 km severne od Burgasu. Patrí medzi pamiatkové chránené územia, ktoré sú zapísané v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Stará časť Nesebaru leží na malom skalnatom polostrove spojenom s pevninou úzkou šijou.

Mesto bolo založené v 6. storočí pred Kristom miletským obyvateľstvom. Striedali sa tu vlády byzantské a bulharské, najväčší rozkvet dosiahlo mesto v polovici 14. storočia za vlády cára Ivana Alexandra. Staré mesto si zachovalo storočný pôdorys krivoľakých, úzkych kameňmi dláždených uličiek s malebnými drevenými domami. Typické malebné balkánske domy lemujú uličky s obchodíkmi, trhmi a krčmičkami.

Najcennejšou pamiatkou sú kostoly, vzácne ukážky byzantskej architektúry. Nájdeme tu 12 zachovaných kostolov a ďalšie zrúcaniny. Čiastočne zachovalé sú tiež mestské hradby z byzantského obdobia ako i vstupné hradby z čias gréckeho panovania. Ako svetoznáme stredisko je navštevované mnohými turistami. Dve menšie pláže sú priamo na polostrove. Nájdeme tu malé obchody, trh, krčmičky, prístav rybárskych a výletných lodí. Nová štvrť Nesebaru s rodinnými vilkami a poschodovými domami vyrastá na pevnine, kde je piesočnatá pláž asi 2 km od centra mesta. K popularite Nesebaru prispieva aj fakt, že je spojený so Slnečným Pobrežím - spája ich pešia zóna, po ktorej premáva výletný vláčik, aj pravidelná autobusová doprava z Elenite, Sveti Vlasu a Slnečného pobrežia.
Plavba loďou
Bulharsko
Celodenný výlet, ktorý začína v ranných hodinách, keď lodiar malým mikrobusom pozváža ľudí do Nessebarského prístavu (Messabria). Po nalodení sa začne obrovské dobrodružstvo spojené s príjemným oddychom a relaxovaním, a tiež s možnosťou zaplávať si na otvorenom mori. Okružná plavba popri pobreží balkánskeho polostrova je nezabudnuteľným zážitkom, kde sa o zábavu stará posádka lode.

Počas plavby je vidieť krásnu panorámu Slnečného pobrežia, Starého Nessebaru, Elenite a strediska Sveti Vlas. Každý klient má možnosť využiť neobmedzenú konzumáciu nealkoholických nápojov. Obed, ktorý je pre Vás prichystaný na lodi, pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu.

(orientačná cena 38 EUR/dieťa do 12 rokov 19 EUR)
Sozopol, Ropotamo
Elenite , Sveti Vlas , Slnečné pobrežie
Celodenný výlet do starobylého rybárskeho mestečka Sozopol (Apollonia Antika) vzdialeného iba hodinu od Slnečného pobrežia, Sveti Vlasu a Elenite. V tomto antickom mestečku, ktoré bolo osídlené starými Grékmi, sa dodnes zachovali pamiatky, ktoré pripomínajú helénsku éru. Po obhliadke mestečka Sozopol a individuálnom programe, bude pripravený spoločný obed, ktorý pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu.

Po obede nasleduje 40 minútová plavba po riečke Ropotamo, po ktorej bude nasledovať individuálna obhliadka letoviska Burgas, ktoré je druhým najväčším prístavom na pobreží Čierneho mora.

(orientačná cena 37 EUR/dieťa do 12 rokov 18 EUR)
Varna, delfinárium, Aladža
Elenite , Sveti Vlas , Slnečné pobrežie
Celodenný výlet do tretieho najväčšieho mesta Bulharska - Varny, ktoré je vzdialené od našich stredísk približne 2 hodiny cesty autobusom. Po príchode do Varny je pripravená nezabudnuteľná delfínia show, ktorá trvá 40 minút v podaní hlavných aktérov Kimbo, Popp, Dolly, Yoanna a Peppe. Po návšteve delfinária nasleduje obhliadka Kláštora v Aladži, ktorý si mnísi začiatkom 13. storočia vytesali do vápencovej skaly. Po obhliadke Vás čaká chutný obed pripravený v meste Varna, po ktorom voľný program, ktorý môžete využiť na nákupy, individuálnu obhliadku mesta, alebo na kúpanie.

(orientačná cena 42 EUR/dieťa do 12 rokov 21 EUR)

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek