Kontaktujte nás 02 52 494 946

Strofades

hotelový komplex ****
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

hotelový komplex Strofades vám opätovne ponúkame ako možnosť strávenia príjemnej letnej dovolenky s all inclusive službami aj tento rok. Nájdete ho v pokojnej časti známeho letoviska Tsilivi, priamo pri pláži s jemným, zlatistým pieskom a pozvoľným vstupom do mora, čo vyhovuje aj najmenším dovolenkárom. Stredisko Tsilivi je priam stvorené na podvečerné prechádzky, nájdete tu obchodíky so suvenírmi, supermarkety, taverny, reštaurácie, bary i množstvo zábavných atrakcií pre deti aj dospelých. Zabudnite teda na starosti všedných dní a vydajte sa spolu s nami v ústrety krásnym dovolenkovým chvíľam a jedinečným zážitkom.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Vypredané

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

hotelový komplex je situovaný v pokojnej časti jednej z najobľúbenejších oblastí ostrova • vo vyhľadávanom stredisku Tsilivi, známom rušným dovolenkovým životom • centrum letoviska s barmi, reštauráciami a obchodíkmi je vzdialené cca 500 m od hotela • cca 4 km od hlavného mesta, kam sa pohodlne dostanete aj miestnou dopravou • letisko cca 8 km • široká piesočnatá pláž s jemným zlatistým pieskom cca 30 metrov od hotela • pozvoľný vstup do mora • slnečníky a ležadlá na pláži (za poplatok)

Popis

príjemný hotelový komplex s pokojnou atmosférou prešiel v roku 2019 kompletnou rekonštrukciou • ubytovanie ponúka v dvoch hotelových budovách • recepcia k dispozícií 24 hodín denne • lobby bar • snack bar • hotelová reštaurácia • TV miestnosť • wifi pripojenie v celom areáli (zdarma) • hotelový bazén s oddelenou časťou pre deti • ležadlá a slnečníky pri bazéne (zdarma) • detské ihrisko

Ubytovanie

2-lôžkové izby s 1 alebo 2 prístelkami (môže byť poschodová posteľ) • LCD SAT TV • mini chladnička • telefón • wifi • klimatizácia • trezor (zdarma) • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou, resp. vaňou a WC) • sušič na vlasy • balkón alebo terasa s posedením

Stravovanie

formou all inclusive

All inclusive » raňajky, obedy a večere podávané formou švédskych stolov vrátane nápojov • miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v lobby bare a v snack bare • ľahké občerstvenie a káva, čaj v hotelovom režime počas dňa • slnečníky a ležadlá pri bazéne • detské ihrisko • wifi

Webstránka

www.strofadeshotel.gr

Oficiálna trieda

****

Strana v katalógu

-

Aktuálne podmienky vstupu do krajiny nájdete na stránke:
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach

Zakynthos - dovolenka leto 2023

NÁZOV: Zakynthos
ROZLOHA: 405 km2
POČET OBYVATEĽOV: cca 35 000
HLAVNÉ MESTO: Zakynthos
MENA: Euro €
JAZYK: gréčtina
NÁBOŽENSTVO: grécka ortodoxná cirkev
ČASOVÁ ZÓNA: +1 hodina (SEČ)
ELEKTRICKÉ NAPÄTIE: 220 V
DOBA LETU: cca 2h 10min (Zakynthos - ZTH)

Zakynthos Grécky ostrov Zakynthos, nazývaný aj Zante, je tou pravou dovolenkovou voľbou pre všetkých milovníkov prírodných krás. Tento benátsky„kvet Východu,“ predstavuje unikátnu skladačku pre všetky zmysly. Uchvátia vás nádherné pláže, romantické zálivy, čarokrásne morské jaskyne, strmé neprístupné útesy či osamelé ostrovčeky. Všetky tieto divoké scenérie umocňuje nádherná zeleň okolitej krajiny vytvárajúca podmanivý kontrast s pestrou paletou modrých odtieňov mora, ktoré vie vyčarovať len dokonalá príroda.

K najkrajším, najnavštevovanejším a najviac fotografovaným miestam nielen v Grécku, ale v celosvetovom meradle, patrí nepochybne Navagio Beach s vrakom pašeráckej lode vyvrhnutým na romantickú pláž obklopenú strmými bielymi útesmi, tyrkysovým morom a zvlnenými zelenými kopcami. Harmonická kombinácia farieb dodáva tomuto miestu neuveriteľne podmanivé kúzlo. Aj preto počas letnej sezóny smerujú každý deň početné turistické výpravy, či už lodné alebo po súši, práve sem. Jedinečnou atrakciou ostrova Zakynthos sú aj chránené morské korytnačky caretta-caretta, ktoré sem každoročne prichádzajú z teplých oblastí a hniezdia na chránených plážach Laganského zálivu. Svoju dovolenku si určite spestrite atraktívnym lodným výletom, počas ktorého sa vám zaručene podarí tohto majestátneho tvora zahliadnuť. Aj v tohtoročnej sezóne sa môžete tešiť na zelený Vassilikos, miesto s tými najkrajšími a najlepšie vybavenými piesočnatými plážami, aké sa dajú na tomto ostrove nájsť. Po mimoriadne úspešnom debute minuloročnej sezóny vám opätovne prinášame možnosť stráviť jedinečnú all inclusive dovolenku v hoteloch siete White Olives v letoviskách Agios Sostis a Laganas, či v stredisku Tsilivi v hoteli Strofades. Novinkou je 5* all inclusive rezort Zante Sun, ktorý sa nachádza na okraji letoviska Agios Sostis, priamo nad malebným prístavom.


Hlavné mesto:

Zakynthos


Počet obyvateľov:

35 000


Rozloha:

405 km²


Mena:

euro


Cestovný doklad:

Občiansky preukaz / Cestovný pas


Fakultatívne výlety

Grécky večer
Zakynthos
pre vás bude nezabudnuteľný zážitok plný vynikajúceho jedla, skvelej zábavy, gréckej hudby a tradičných tancov, navyše na mieste, kde zažijete jeden z najkrajších západov slnka.
Kaiki
Zakynthos
tak sa kedysi nazývali rybárske loďky. Na tento nenáročný poldenný výlet však pôjdete loďkou výletnou a užijete si kúpanie, relax a pohodu

V rámci výletu bude zastávka na kúpanie na ostrovčeku Marathonissi, ktorý sa vďaka svojmu tvaru nazýva aj „korytnačím ostrovom.“ Odtiaľ plavba pokračuje na Keri, kde budete obdivovať morské jaskyne a skalnaté pobrežie, a tiež čarokrásne skryté pláže, prístupné len člnom. Práve tu kapitán lode vyberie ideálne miesto na druhú kúpaciu zastávku. Po nej sa vydáte na spiatočnú plavbu do Laganaského zálivu a pri troche šťastia uvidíte aj chránené morské korytnačky caretta – caretta.

Zmena programu je vyhradená, nakoľko závisí od poveternostných podmienok.
Navagio
Zakynthos
pašerácka zátoka so strmými bielymi útesmi, tyrkysovým morom a s vrakom lode vyvrhnutom na bielom piesku patrí k najznámejším a najfotografovanejším plážam nielen v Grécku, ale v celosvetovom meradle. Až do začiatku 80. rokov to bola len jedna z malebných, no pokojných pláží, kým sa v roku 1982 nestala miestom, ktoré „musí“ navštíviť každý, kto zavíta na ostrov Zakynthos

Celodenná plavba loďou začína približne o 09:30 z prístavu v hlavnom meste pozdĺž pobrežia smerom na sever a pokračuje západným pobrežím ostrova smerom na juh. Loď vpláva do zátoky, aby ste si mohli urobiť fotografie. Počas plavby sa okúpete na vybraných krásnych plážach ostrova..
Na lodi je počas plavby k dispozícii lodný bar, kde je možné zakúpiť si občerstvenie.


Zmena programu je vyhradená a závisí od poveternostných podmienok.
Okruh ostrovom
Zakynthos
počas celodenného autobusového výletu spoznáte prírodné, historické, kultúrne a gastronomické atrakcie tohto nádherného ostrova:

Vyhliadka Bochali – alebo tiež „balkón ostrova Zakynthos.“

Vinárstvo Callinico – je jedným z najstarších rodinných vinárstiev na ostrove. Prehliadka je spojená s ochutnávkou vín, ktoré sa úspešne vyvážajú nielen do mnohých európskych krajín, ale aj do Spojených štátov amerických.

Agios Nicholaos (Skinari) – možnosť výletu menšou lodičkou do vyhľadávaných Modrých jaskýň (extra platba na mieste)

Tradičné výrobky – návšteva malého miestneho obchodíku, kde môžete ochutnať a tiež si kúpiť mieste výrobky: sladkosti (pasteli, mandolato, mandoles, hrozienka, med, loukoumades,...), a tiež ručne vyrábanú keramiku, obrusy a ďalšie suveníry.

Kláštor v Anafonitrii – je dôležité pútnické miesto, práve tu žil ako mních svätý Dionýsios.

*Dôležité: návštevníci môžu ísť na prehliadku kláštora s kostolíkom v prípade, že sú oblečení s rešpektom voči miestnym tradíciám, t.j. so zahalenými ramenami a kolenami. V interiéri sa nesmú robiť fotografie ani natáčať videá.


Obed v tradičnej gréckej taverne, kde môžete ochutnať miestne grécke špeciality (grécky šalát, stifado, jahňacinu, souvlaki, mousaka, zapečené plnené rajčiny a papriky,...).
Obed nie je zahrnutý v cene výletu.


Exo Chora – v tejto dedinke sa nachádza vraj najstarší olivovník ostrova, o ktorom sa hovorí, že má viac ako 2000 rokov.

Výrobňa olivového oleja – tu uvidíte, ako sa v dnešnej dobe vyrába olivový olej. Kvalitný olej si tu môžete aj zakúpiť, rovnako ako ručne vyrábané mydlá z olivového oleja.
Vodný park
Zakynthos
vodný svet určený pre celú rodinu nájdete v Tsilivi. Čakajú na vás veľké vodné šmykľavky, tobogany, lagúna, lenivá rieka, množstvo bazénov, víriviek, stánky s občerstvením a samozrejme vyhradená časť pre deti.

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek