Kontaktujte nás 02 52 494 946, 037 652 5154

Kavros Resort

hotelový komplex ***+
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

ďalšou z našich noviniek, ktorá zaiste naplní dovolenkové očakávania svojich letných hostí, je hotelový komplex Kavros resort, pozostávajúci z častí Yiassou Kriti, Kavros Beach a Kavros Garden. Svojím dočasným letným návštevníkom ponúka vytúžený oddych na krásnej piesočnatej pláži s plážovým servisom v cene, ale aj možnosť aktívneho využitia voľného času. Výhodou je aj jeho skvelá poloha, z letoviska Kavros sa môžete vydať na prechádzku k sladkovodnému jazeru Kournas, do blízkeho strediska Georgioupolis, a miestnou dopravou aj na návštevu Chanie alebo mesta Rethymno.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Cena za osobu

od 442
( 8 dní all inclusive )

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

v menšom, pokojnom stredisku Kavros • pozostáva z 3 častí: Yiassou Kriti a Kavros Beach (pri pláži) a Kavros Garden, ktorú od plážových častí oddeľuje miestna komunikácia (vzdialenosť od pláže cca 350 m) • pláž je piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, pri vstupe do vody môže byť piesok premiešaný s okruhliakmi (ležadlá a slnečníky na pláži zdarma) • v blízkosti rezortu sú obchodíky, bary a taverny • asi 4 km od letoviska Georgioupolis • cca 100 km od letiska v Heraklione

Popis

Kavros Garden pozostáva z 3 ubytovacích častí obklopujúcich bazén s pool barom » Kavros Beach: recepcia • reštaurácia pre všetky 3 časti • bazén • hlavný bar • wifi v priestoroch recepcie a baru (zdarma) » Yiassou Kriti: bazén s pool barom (hostia môžu využívať všetky bazény a bary hotelového areálu) • detský bazén a detské ihrisko • stolný tenis • volejbal • šipky • biliard (za poplatok)

Ubytovanie

2-lôžkové izby s možnosťou až 2 prísteliek • klimatizácia • trezor (za poplatok) • TV • mini chladnička • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou a WC) • balkón alebo terasa • v časti Kavros Garden sú štúdiá naviac vybavené kuchynským kútom • ubytovanie v časti Yiasou Kriti, resp. Kavros Beach (za príplatok)
Informácia o povinnom príplatku:
miestna pobytová daň hradená priamo na mieste pobytu vo výške 3,00 € na izbu a deň pobytu

Stravovanie

formou all inclusive

All inclusive » raňajky, obedy a večere v reštaurácii Kavros Beach formou švédskych stolov vrátane nápojov • vybrané alko a nealko nápoje v baroch celého rezortu v hotelovom režime • sendviče, zmrzlina, káva, čaj a koláčiky vo vyhradenom čase • ležadlá a slnečníky pri bazénoch a na pláži • wifi vo vyhradených priestoroch • vybrané športové aktivity

Oficiálna trieda

***

Kréta - dovolenka leto 2024

Bájna Kréta je čarovný ostrov opradený mýtmi, miesto, kde sa narodil najvyšší z gréckych bohov, Zeus, kolíska európskej civilizácie. Je najväčším gréckym ostrovom a súčasne najjužnejšie položeným ostrovom v Európe. Kréta je romantická a prekrásna. Vysoké pohoria sa prelínajú s úrodnými nížinami a s hájmi olivovníkov, úchvatné zálivy s azúrovo modrým morom a nádhernými plážami lákajú turistov na strávenie pokojnej dovolenky práve na tomto mieste.

Kréta je podľa gréckej mytológie rodiskom boha Dia, a tiež ostrovom s množstvom nádherných pláží. Oddeľuje Európu od Afriky, Egejské more od Lýbijského. Aj v tejto letnej sezóne pre vás máme širokú variabilitu pobytov s odletmi z Bratislavy a z Košíc. Našu ponuku sme obohatili o zaujímavé novinky, a tak sa môžete tešiť napríklad na vyhľadávané letovisko Bali s krásnymi plážami, kde vás čaká skvelá dovolenka v Grand Atali Resort s vlastným aquaparkom. V stredisku Analipsi, len na skok od nádhernej piesočnatej pláže, si svoj zaslúžený relax vychutnáte v rezorte Europa Beach. K obľúbeným 5* rezortom s ultra all inclusive službami sme pridali Hydramis Palace, ktorého areál ústi priamo na niekoľko kilometrov dlhej pláži Kavros Beach. A nezabudli sme ani na klientov, pre ktorých je dôležitá ideálna kombinácia all inclusive služieb a priaznivej ceny. Veľkým pozitívom sú bezpochyby aj výhodné balíky rodinných dovoleniek v hotelových rezortoch, ktoré majú pre 4-členné rodiny s deťmi k dispozícii priestrannejšie rodinné izby a pestrú paletu zábavných a športových aktivít. Do pozornosti vám dávame aj možnosť spoznať Krétu prostredníctvom fakultatívnych výletov, vďaka ktorým sa zoznámite s miestnou históriou a uvidíte dych berúce prírodné scenérie. Neváhajte a nechajte sa zlákať čarom tohto jedinečného ostrova, ktorý si skutočne zamilujete.


Hlavné mesto:

Heraklion


Počet obyvateľov:

600.000


Rozloha:

8.295 km²


Mena:

euro


Cestovný doklad:

Občiansky preukaz / Cestovný pas


Fakultatívne výlety

Knossos, Minojský palác
Kréta
Knosský palác je po Aténskej Akropole druhou najdôležitejšou stavbou v histórii Európy. Je miestom, kde vznikla prvá európska civilizácia – Minojská kultúra. Obrovské paláce, v ktorých Minojčania žili, sú pre historikov a archeológov dodnes záhadou. Ich obyvatelia disponovali mnohými výdobytkami modernej civilizácie. Palác však v najväčšom rozkvete zničilo zemetrasenie a požiar. Do konca minulého storočia ležal zabudnutý v troskách. Znovu odkryť tento skvost staroveku sa podarilo až anglickému archeológovi Arthurovi Evansovi. Vďaka nemu dnes môžeme obdivovať stavebné majstrovstvo starých Minojčanov.
Ostrov Santorini
Kréta
Malý sopečný ostrovček Santorini nájdete vo vzdialenosti asi 200 km od Kréty. Tento ostrov patrí k súostroviu Kyklady a jeho história je vlastne históriou vulkánu. V roku 1450 pred n.l. na ostrove vybuchla sopka, ktorá je dodnes aktívna. Jej výbuch je považovaný za jednu z najväčších prírodných katastrof v dejinách ľudstva. Niektorí vedci dokonca spájajú túto udalosť so zánikom legendárnej Atlantídy. Ostrov je známy predovšetkým unikátnou
architektúrou bielych domčekov a kostolíkov s modrými kupolami postavenými na skalnatom útese /okraji krátera/ týčiacom sa vo výške 300 m nad morom. Mnohí tvrdia, že Santorini je najkrajším miestom v Grécku. Iní v ňom našli najkrajšie miesto na Zemi. Nesporne sa však jedná o najviac fotografovanú scenériu Grécka. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vidieť tento zázrak prírody na vlastné oči, a pridajte i vy zopár vlastných záberov k neuveriteľnému množstvu fotografií, ktoré tu boli kedy urobené. Priamo v prístave hlavného mesta Heraklionu na vás čaká rýchlo-loď, ktorá vás dovedie na toto čarovné miesto.
Roklina Samaria
Kréta
Je mnoho vecí na Kréte, ktoré možno vzhliadnuť, no jednu si určite nenechajte ujsť - „Grand Canyon „ Kréty – roklinu Samaria. Je najdlhším a snáď i najkrajším skalným žľabom v Európe. Je veľa turistov, ktorí prišli na Krétu práve kvôli nej.

Pohľad na fantastickú prírodnú scenériu meniacu sa každým kilometrom, osvieženie ľadovou vodou studených, no kryštálovo čistých potôčikov, privoňanie k jednej zo 150 druhov rastlín, ktoré sa nevyskytujú nikde inde ako i náhodné stretnutia so symbolom slobody Kréťanov – divou kozou Kri-kri, sa stanú zaslúženou odmenou za vynaloženú námahu. Výška skalných stien, týčiacich sa po oboch stranách miestami dosahuje až 300 m a šírka rokliny pri tzv. Železnej bráne je necelé 3 metre. Po absolvovaní prvej polovice túry, ktorej dĺžka je cca 15 km, môžete navštíviť zrúcaninu izolovanej dedinky Samaria. Na konci rokliny Vás čaká osvieženie v priezračných vodách Lýbijského mora. K výletu patrí i krátka plavba loďou z ústia rokliny Agia Roumeli do Sougie, kde bude pristavený Váš autobus. Potrebná je len dobrá športová obuv a kvalitná foto výbava. Netreba sa obávať dlhej pešej túry, denne ju absolvuje zhruba 1500 turistov všetkých vekových kategórií...

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek