Kontaktujte nás 02 52 494 946

Sol Palmanova

Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

tento príjemný hotel má výbornú polohu neďaleko dlhej miestnej pláže a zároveň v pešej dostupnosti k centru letoviska Palmanova. Sol Palmanova je ako stvorený najmä pre rodiny s deťmi, o čom svedčí detský bazén so šmykľavkami a detské ihrisko v jeho čarovnom areáli či 4 detské kluby. Tu sa vaše ratolesti môžu dosýta vyšantiť a zabaviť za asistencie skúsených hotelových animátorov. Avšak vďaka kvalitným službám, chutnej kuchyni a polohe v blízkosti hlavného mesta Palma de Mallorca s množstvom historických pamiatok si na svoje prídu i dospelí hostia. Dovolenkové dni si môžete okrem iného spestriť návštevou zábavného parku alebo spríjemniť podvečernou prechádzkou po piesočnatej pláži. Sol Palmanova je dôkazom toho, že vaša dovolenka môže byť aktívna i oddychová zároveň. Presvedčte sa o tom s nami už toto leto!

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Cena za osobu

od 777
( 8 dní all inclusive )

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

hotel sa nachádza na západnej strane ostrova Malorka • iba 120 m od miestnej pláže • necelý kilometer od zábavného parku Katmandu Park • asi 14 km od hlavného mesta Palma de Mallorca • 25 minút autom od letiska • nákupné, zábavné a športové možnosti v blízkosti hotela

Pláže

iba cca 120 m od hotela sa nachádza dlhá, krásna piesočnatá pláž letoviska Palmanova • ležadlá a slnečníky na pláži (za poplatok) • ponuka vodných športov a atrakcií na pláži (za poplatok)

Popis

elegantná vstupná hala s recepciou • hotelová reštaurácia • lounge bar a snack bar • 4 vonkajšie bazény (z toho jeden detský bazén a jeden pre bábätká) • slnečná terasa s ležadlami a slnečníkmi a záhrada • 4 detské kluby rozdelené podľa vekových kategórií • detské ihrisko • športové aktivity a animačné programy počas dňa i večer pre deti i dospelých (napr. stolný tenis, vodné pólo, aquagym, spinning, pilates, večerné shows) • wifi pripojenie v celom areáli hotela (zdarma) • internetový kútik (za poplatok) • požičovňa áut

Šport a zábava

hotel poskytuje špeciálnu cenu do neďalekého zábavného parku Katmandu Park • v blízkosti hotela niekoľko vodných parkov • detské ihrisko a 4 detské kluby rozdelené podľa vekových kategórií • pestrá ponuka zábavných a športových aktivít pre deti i dospelých počas dňa • večerné programy

Ubytovanie

moderne zariadené a slnečné 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky • klimatizácia • LCD TV • telefón • trezor (za príplatok) • vlastné hygienické zariadenie s príslušenstvom (kúpeľňa so sprchou alebo vaňou, WC, sušič na vlasy) • balkón • možnosť ubytovania v rodinných izbách pre 4 osoby a v izbách s výhľadom na bazén (za príplatok)

Stravovanie

formou all inclusive

all inclusive raňajky, obedy a večere podávané formou chutných švédskych stolov vrátane nápojov • vo vyhradených hodinách počas dňa široká ponuka chutných snackov a vybrané nápoje (víno, pivo, voda a nealko) • v čase od 10:00 hod. do 24:00 hod. k dispozícii vybrané miestne alkoholické a nealkoholické (džúsy, softdrinky, vybrané koktejly, káva, čaj) nápoje a vybrané druhy zmrzliny • pestrý animačný program pre deti i dospelých

Webstránka

www.melia.com

Oficiálna trieda

****

Malorka - dovolenka leto 2021

NÁZOV: Malorka (Mallorca)
ROZLOHA: 3 648 km2
POČET OBYVATEĽOV: cca 790 000
HLAVNÉ MESTO: Palma de Mallorca
MENA: Euro €
JAZYK: úradný jazyk – španielčina a katalánčina,ale dohovoríte sa anglicky, nemecky a francúzsky
NÁBOŽENSTVO: kresťanstvo
ČASOVÁ ZÓNA: 0 SEČ
ELEKTRICKÉ NAPÄTIE: 220 V
DOBA LETU: 2 h 30 min (Palma de Mallorca - PMI)

Najväčší ostrov zo 151 ostrovov súostrovia Baleáry (ďalšie najnavštevovanejšie sú Menorca, Ibiza a Formentera) patriaci Španielsku. Predstavuje kombináciu krásnych pláží a horských masívov vo vnútrozemí. Osídlenie sa datuje do doby 5 tis. rokov pred n. l., obývali ho rôzne národy z oblasti Stredozemného mora. Za čias veľkého Ríma bola Malorka považovaná za jedno z najdôležitejších hospodárskych centier, predovšetkým vďaka výrobe vína a olív. Je bohatá na architektonické pamiatky. Najstaršie stavby pochádzajú z čias talayotskej kultúry, ale aj z obdobia nadvlády Rimanov. Svoj domov tu na dlhé roky našiel anglický spisovateľ G. B. Shaw. V roku 1837 prišli prví návštevníci, medzi ktorých patril aj Fridrich Chopen a George Sandová, ktorým učarovala nádherná Valldemossa. Ostrov zbožňovala aj známa spisovateľka Agatha Christie, cisárovná Sissi, princezná Diana a mnoho ďalších svetových osobností. Nie nadarmo je Malorka prezývaná ako ,,kráľovná európskej turistiky". Ak vyhľadávate krásnu, nedotknutú prírodu, romantické zákutia s čarovnými zákutiami, ale tiež prechádzky či zábavu počas horúcich letných večerov, alebo ak vás priťahuje pokoj a chcete prežiť ideálnu dovolenku s rodinou - v oboch prípadoch vám odporúčame tri strediská, ktoré máme v ponuke túto sezónu. Práve v nich nájdete to správne prostredie na strávenie dovolenkových chvíľ. Pre milovníkov športu a zábavy sú na Malorke k dispozícii vodné parky, delfinárium a vodné športy od výmyslu sveta. Zdravá stredomorská klíma, chutná strava a milí domáci prispievajú k tomu, aby ste sa z dovolenky vrátili domov oddýchnutí a plní zážitkov. A určite nezabudnite ochutnať miestne špecialitky ako likér tunel, rôzne výrobky z preslávených malorských mandlí alebo potešte svoje polovičky napr. originálnym náhrdelníkom z perál Majorica.


Hlavné mesto:

Palma de Mallorca


Počet obyvateľov:

790.000


Rozloha:

3.640 km²


Mena:

euro


Cestovný doklad:

Občiansky preukaz / Cestovný pas


Fakultatívne výlety

Aqualand El Arenal
Palmanova , Magaluf
V stredisku El Arenal sa na rozsiahlej ploche rozkladá jedinečný vodný park. 16 rôznych vodných atrakcií s kapacitou presahujúcou 3 500 ľudí, reštaurácia, stánky s rýchlym občerstvením, mnoho obchodov so suvenírmi, fotoštúdio – to všetko ponúka Aqualand. Navštívte aj vy tento neskutočný svet, kde sa tobogány, bazény s umelým vlnobitím, tzv. lenivá rieka či perličkový kúpeľ postarajú o zábavu malých i tých väčších.

www.aqualand.es

Orientačná cena výletu autobusom: dospelí 42 €, deti do 12r. 26 €
Dračie jaskyne
Malorka
Nezabudnuteľná prehliadka najväčšej jaskyne na Malorke spojená so zaujímavým hudobným predstavením spestreným svetelnými efektmi. Cuevas Drach = Dračie jaskyne (názov vznikol na základe povesti, podľa ktorej tu pod dohľadom draka piráti ukryli svoj poklad) je viac ako 2km dlhý podzemný komplex zložený zo štyroch jaskýň bohato zdobených množstvom kvapľovitých útvarov. Určite si i vás podmania jeho skryté zákutia alebo Veľké jazero, známe i ako Martelove. Vďaka svojim rozmerom (dĺžka 177m a hĺbka 29m) sa bezpochyby radí k najväčším podzemným jazerám sveta. Súčasťou zájazdu sú tiež krátke zastávky v továrni na výrobu kožených produktov či v továrni Majorica produkujúcej známe malorské perly.
Formentor
Malorka
Exkurzia, ktorá vám predstaví najnavštevovanejšiu časť Malorky – skalnatý prst polostrova Formentor prudko vyčnievajúci do vôd Stredozemného mora. Najskôr sa zastavíme v meste Inca, kde sa vždy vo štvrtok konajú trhy s rozličným, predovšetkým koženým tovarom. Odtiaľ pokračujeme cez vnútrozemie ostrova až do Alcudie. Tá bola v minulosti centrom arabskej expanzie. Zároveň sa stala bránou k snáď najčarovnejším skalným zákutiam ostrova – polostrovu Formentor. Počas cesty naň sa vám naskytne nezabudnuteľný pohľad na útesy a skaly najsevernejšieho výbežku Malorky. Tí, ktorí prejavia záujem o výlet loďou, môžu absolvovať pútavú plavbu popri pobreží z prístavu Puerto de Formentor. Ostatní sa v priebehu voľného času určite potešia kúpaniu na krásnej pláži Puerto de Pollensa.

Orientačná cena: dospelí 48 €, deti do 12r. 25 €
Marineland
Malorka
V parku Marineland na západe ostrova (pri meste Calvià) máte niekoľkokrát denne možnosť vidieť vystúpenia nezabudnuteľných delfínov, priateľských tuleňov, papagájov a dravého vtáctva. Najzábavnejšia je show tuleňov, ktorí veľmi hrdo plávajú po hladine s loptičkou. Marineland je rozdelený na niekoľko častí. Že ste ešte nevideli zblízka živého žraloka? Práve v Marinelande môžete za sklom obrovského akvária zblízka obdivovať ich viacradové zahnuté zuby a ostrý pohľad. Sú to praví páni mora. Pre romantikov je pripravená časť s milými delfínmi a morskými rybami zo siedmich morí. Malé i veľké rybičky hýriace všemožnými farbami s radosťou predvádzajú svoje vodné tance. A hádajte, pri ktorom bazéne je vždy najviac návštevníkov! Sú to práve hravé tučniaky, ktoré zbožňujú najmä deti. Navštívite i tropický dom s rozľahlými voliérami. Park ponúka i show exotických vtákov. A k tomu môžete na záver dňa pripočítať tobogany, šmykľavky a iné vodné atrakcie. Všetko toto vám dáva záruku, že na deň strávený v  Marinelande budete ešte dlho spomínať.
Palma de Mallorca
Malorka
Hlavné mesto Palma de Mallorca, pre miestnych jednoducho Palma, leží v západnej časti ostrova. Má približne 300.000 obyvateľov, čo je prakticky polovica ostrova. Mesto sa pýši nápadnou ozdobou, veľkolepou katedrálou La Seu (Katedrála svetla). Stojí na mieste pôvodnej mešity, jej prestavba trvala 5 storočí a interiér vystavuje na obdiv práce z rúk umelca Antoni Gaudího. K výzdobe mesta patrí i palác Almudaina, gotická pevnosť Bellveder, staroveká burza La Lonja, promenáda La Rambla či námestie Placa Major. Vydajte sa s nami na spoznanie jeho zákutí!
Veľký okruh ostrovom
Malorka
Počas okruhu sa budeme prepravovať autobusom, vlakom i loďou. Už niekoľko sezón je tento výlet tým najobľúbenejším v ponuke. Niet sa čomu čudovať, veď ponúka ucelený obraz o Malorke. Program zahŕňa prehliadku pohoria Tramuntana a jeho serpentín, cestu pomedzi oku lahodiace sady plné pomarančovníkov, olivovníkov a mandľovníkov, ako i plavbu popri skalnatom pobreží ostrova. Navštívime Incu - tretie najväčšie mesto Malorky. Sídli v ňom známa továreň na spracovanie koží a výrobu kožených výrobkov. Na palube autobusu absolvujeme cestu považovanú za jednu z najdobrodružnejších v Európe. Okúpeme sa priamo v zátoke Sa Calobra, v ktorej nájdete najkúzelnejšiu pláž ostrova. Priezračné azúrové more a malé pláže sú tu lemované vysokými útesmi prerastenými bohatou vegetáciou. Loďou sa prepravíme do Port de Soller, kde sa prevezieme historickým dreveným vláčikom "Oranžový expres". Zažiť dovolenku na Malorke a nevidieť všetky jej tváre by bol hriech - pridajte sa s nami na okruh ostrovom!

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek