Kontaktujte nás 02 52 494 946

Seasun Siurell

Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

Tento naozaj príjemný rodinný hotel vás pozýva prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v turisticky známom a zároveň veľmi obľúbenom letovisku Sa Coma, ktoré láka turistov svojimi snáď najkrajšími plážami na ostrove, čarovnými zátokami a nezameniteľnou atmosférou. Tú máte príležitosť okúsiť na vlastnej koži pri potulkách priam rozprávkovými uličkami Sa Comy. Každé ráno si môžete vychutnať šálku kávy pod dotykmi teplých slnečných lúčov a horúce večery tráviť napríklad romantickými prechádzkami po pobrežnej promenáde popri tichučkom šume spiaceho mora. Taktiež vás isto-iste poteší komfortnosť ubytovania, profesionálny a ochotný prístup personálu či chutné jedlá v hotelovej reštaurácii. A v hotelovom areáli sa nezabudlo ani na tých najmenších, ktorí sa môžu zabávať v miniklube. Hotel Seasun Siurell je jednoducho zárukou dovolenky podľa tých najúžasnejších predstáv každého dovolenkára.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Vypredané

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

priamo v známom a veľmi obľúbenom letovisku Sa Coma na východe ostrova Malorka • asi 800 m od letoviska S´Illot • cca 500 m od hotela sa nájdete obchody, bary a reštaurácie • je vzdialený iba 4 km od atraktívneho strediska Cala Millor a 17 km od Cala Ratjada • letisko Palma de Mallorca cca 65 km od hotela • k vyhláseným a veľmi často navštevovaným Dračím jaskyniam je to iba 10 minút autom, určite stoja za vašu návštevu • asi 700 m od hotela je autobusová stanica

Pláže

dlhá piesočnatá pláž Sa Coma s pozvoľným vstupom do mora vhodná pre deti i neplavcov, vzdialená od hotela cca 100 m • športové aktivity na pláži a vodné športy (za poplatok) • ležadlá a slnečníky na pláži (za poplatok)

Popis

elegantná vstupná hala s recepciou • výťah • klimatizovaná hotelová reštaurácia so stredomorskou a typickou španielskou kuchyňou • bar a kaviareň • bar pri bazéne • udržiavaná hotelová záhrada • slnečná terasa pri bazéne s ležadlami a slnečníkmi (zdarma) • vonkajší bazén • detský bazén • detské ihrisko • wifi v spoločenských priestoroch hotela (zdarma) • hotelové animácie a zábavné aktivity pre deti počas dňa • požičovňa bicyklov (za poplatok)

Šport a zábava

detské ihrisko a miniklub • denné animačné programy, zábavné a tvorivé aktivity pre deti • požičovňa bicyklov (za poplatok) • možnosti športových, spoločenských a kultúrnych aktivít priamo v stredisku • vodné športy a športové aktivity na pláži (za poplatok) • stolný tenis • biliard • skutočne pestrá ponuka fakultatívnych výletov a exkurzií, vďaka ktorej máte možnosť vidieť a navštíviť okolité krásy a zaujímavosti ostrova Malorka, tak poďte s nami preskúmať Dračie jaskyne, spoznajte historické a kultúrne krásy hlavného mesta Palma de Mallorca, alebo sa s nami vydajte na dobrodružný okruh ostrovom

Ubytovanie

vkusne zariadené a komfortné 2-lôžkové izby s možnosťou až dvoch prísteliek • balkón • klimatizácia • chladnička • trezor (za poplatok) • TV • telefón • wifi (zdarma) • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou, sušič vlasov, WC)

Stravovanie

formou all inclusive

ALL INCLUSIVE: raňajky, obedy a večere vo forme bohatých a chutných švédskych stolov • ľahké občerstvenie v hotelom vyhradenom čase • vybrané lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje (víno, pivo, rôzne destiláty, soft drinky) podávané vo vyhradených hodinách • ležadlá a slnečníky pri bazéne zdarma • hotelové animácie pre deti i dospelých • miniklub pre deti (5-14 rokov)

Webstránka

www.seasunhotels.com

Oficiálna trieda

***

Strana v katalógu

140

Malorka - dovolenka leto 2019

NÁZOV: Malorka (Mallorca)
ROZLOHA: 3 648 km2
POČET OBYVATEĽOV: cca 790 000
HLAVNÉ MESTO: Palma de Mallorca
MENA: Euro €
JAZYK: úradný jazyk – španielčina a katalánčina,ale dohovoríte sa anglicky, nemecky a francúzsky
NÁBOŽENSTVO: kresťanstvo
ČASOVÁ ZÓNA: 0 SEČ
ELEKTRICKÉ NAPÄTIE: 220 V
DOBA LETU: 2 h 30 min (Palma de Mallorca - PMI)

Najväčší ostrov zo 151 ostrovov súostrovia Baleáry (ďalšie najnavštevovanejšie sú Menorca, Ibiza a Formentera) patriaci Španielsku. Predstavuje kombináciu krásnych pláží a horských masívov vo vnútrozemí. Osídlenie sa datuje do doby 5 tis. rokov pred n. l., obývali ho rôzne národy z oblasti Stredozemného mora. Za čias veľkého Ríma bola Malorka považovaná za jedno z najdôležitejších hospodárskych centier, predovšetkým vďaka výrobe vína a olív. Je bohatá na architektonické pamiatky. Najstaršie stavby pochádzajú z čias talayotskej kultúry, ale aj z obdobia nadvlády Rimanov. Svoj domov tu na dlhé roky našiel anglický spisovateľ G. B. Shaw. V roku 1837 prišli prví návštevníci, medzi ktorých patril aj Fridrich Chopen a George Sandová, ktorým učarovala nádherná Valldemossa. Ostrov zbožňovala aj známa spisovateľka Agatha Christie, cisárovná Sissi, princezná Diana a mnoho ďalších svetových osobností. Nie nadarmo je Malorka prezývaná ako ,,kráľovná európskej turistiky". Ak vyhľadávate krásnu, nedotknutú prírodu, romantické zákutia s čarovnými zákutiami, ale tiež prechádzky či zábavu počas horúcich letných večerov, alebo ak vás priťahuje pokoj a chcete prežiť ideálnu dovolenku s rodinou - v oboch prípadoch vám odporúčame tri strediská, ktoré máme v ponuke túto sezónu. Práve v nich nájdete to správne prostredie na strávenie dovolenkových chvíľ. Pre milovníkov športu a zábavy sú na Malorke k dispozícii vodné parky, delfinárium a vodné športy od výmyslu sveta. Zdravá stredomorská klíma, chutná strava a milí domáci prispievajú k tomu, aby ste sa z dovolenky vrátili domov oddýchnutí a plní zážitkov. A určite nezabudnite ochutnať miestne špecialitky ako likér tunel, rôzne výrobky z preslávených malorských mandlí alebo potešte svoje polovičky napr. originálnym náhrdelníkom z perál Majorica.


Hlavné mesto:

Palma de Mallorca


Počet obyvateľov:

790.000


Rozloha:

3.640 km²


Mena:

euro


Cestovný doklad:

Občiansky preukaz / Cestovný pas


Fakultatívne výlety

Dračie jaskyne
Malorka
Nezabudnuteľná prehliadka najväčšej jaskyne na Malorke spojená so zaujímavým hudobným predstavením spestreným svetelnými efektmi. Cuevas Drach = Dračie jaskyne (názov vznikol na základe povesti, podľa ktorej tu pod dohľadom draka piráti ukryli svoj poklad) je viac ako 2km dlhý podzemný komplex zložený zo štyroch jaskýň bohato zdobených množstvom kvapľovitých útvarov. Určite si i vás podmania jeho skryté zákutia alebo Veľké jazero, známe i ako Martelove. Vďaka svojim rozmerom (dĺžka 177m a hĺbka 29m) sa bezpochyby radí k najväčším podzemným jazerám sveta. Súčasťou zájazdu sú tiež krátke zastávky v továrni na výrobu kožených produktov či v továrni Majorica produkujúcej známe malorské perly.
Formentor
Malorka
Exkurzia, ktorá vám predstaví najnavštevovanejšiu časť Malorky – skalnatý prst polostrova Formentor prudko vyčnievajúci do vôd Stredozemného mora. Najskôr sa zastavíme v meste Inca, kde sa vždy vo štvrtok konajú trhy s rozličným, predovšetkým koženým tovarom. Odtiaľ pokračujeme cez vnútrozemie ostrova až do Alcudie. Tá bola v minulosti centrom arabskej expanzie. Zároveň sa stala bránou k snáď najčarovnejším skalným zákutiam ostrova – polostrovu Formentor. Počas cesty naň sa vám naskytne nezabudnuteľný pohľad na útesy a skaly najsevernejšieho výbežku Malorky. Tí, ktorí prejavia záujem o výlet loďou, môžu absolvovať pútavú plavbu popri pobreží z prístavu Puerto de Formentor. Ostatní sa v priebehu voľného času určite potešia kúpaniu na krásnej pláži Puerto de Pollensa.

Orientačná cena: dospelí 48 €, deti do 12r. 25 €
Marineland
Malorka
V parku Marineland na západe ostrova (pri meste Calvià) máte niekoľkokrát denne možnosť vidieť vystúpenia nezabudnuteľných delfínov, priateľských tuleňov, papagájov a dravého vtáctva. Najzábavnejšia je show tuleňov, ktorí veľmi hrdo plávajú po hladine s loptičkou. Marineland je rozdelený na niekoľko častí. Že ste ešte nevideli zblízka živého žraloka? Práve v Marinelande môžete za sklom obrovského akvária zblízka obdivovať ich viacradové zahnuté zuby a ostrý pohľad. Sú to praví páni mora. Pre romantikov je pripravená časť s milými delfínmi a morskými rybami zo siedmich morí. Malé i veľké rybičky hýriace všemožnými farbami s radosťou predvádzajú svoje vodné tance. A hádajte, pri ktorom bazéne je vždy najviac návštevníkov! Sú to práve hravé tučniaky, ktoré zbožňujú najmä deti. Navštívite i tropický dom s rozľahlými voliérami. Park ponúka i show exotických vtákov. A k tomu môžete na záver dňa pripočítať tobogany, šmykľavky a iné vodné atrakcie. Všetko toto vám dáva záruku, že na deň strávený v  Marinelande budete ešte dlho spomínať.
Palma de Mallorca
Malorka
Hlavné mesto Palma de Mallorca, pre miestnych jednoducho Palma, leží v západnej časti ostrova. Má približne 300.000 obyvateľov, čo je prakticky polovica ostrova. Mesto sa pýši nápadnou ozdobou, veľkolepou katedrálou La Seu (Katedrála svetla). Stojí na mieste pôvodnej mešity, jej prestavba trvala 5 storočí a interiér vystavuje na obdiv práce z rúk umelca Antoni Gaudího. K výzdobe mesta patrí i palác Almudaina, gotická pevnosť Bellveder, staroveká burza La Lonja, promenáda La Rambla či námestie Placa Major. Vydajte sa s nami na spoznanie jeho zákutí!
Veľký okruh ostrovom
Malorka
Počas okruhu sa budeme prepravovať autobusom, vlakom i loďou. Už niekoľko sezón je tento výlet tým najobľúbenejším v ponuke. Niet sa čomu čudovať, veď ponúka ucelený obraz o Malorke. Program zahŕňa prehliadku pohoria Tramuntana a jeho serpentín, cestu pomedzi oku lahodiace sady plné pomarančovníkov, olivovníkov a mandľovníkov, ako i plavbu popri skalnatom pobreží ostrova. Navštívime Incu - tretie najväčšie mesto Malorky. Sídli v ňom známa továreň na spracovanie koží a výrobu kožených výrobkov. Na palube autobusu absolvujeme cestu považovanú za jednu z najdobrodružnejších v Európe. Okúpeme sa priamo v zátoke Sa Calobra, v ktorej nájdete najkúzelnejšiu pláž ostrova. Priezračné azúrové more a malé pláže sú tu lemované vysokými útesmi prerastenými bohatou vegetáciou. Loďou sa prepravíme do Port de Soller, kde sa prevezieme historickým dreveným vláčikom "Oranžový expres". Zažiť dovolenku na Malorke a nevidieť všetky jej tváre by bol hriech - pridajte sa s nami na okruh ostrovom!

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek