Kontaktujte nás 02 52 494 946

Itaca - Nausicaa

hotelový komplex ****
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

Lokalita Rossano Calabro má za sebou bohatú históriu. Leží v historicky najvýznamnejšej oblasti Kalábrie, kde sa spájajú prvky Byzantskej a Gréckej ríše. A práve tu, na brehoch rozľahlého Iónskeho mora, vás víta rodinný prázdninový rezort Itaca - Nausicaa, ktorý patrí do renovovanej hotelovej siete Valtur. Značka Valtur je v Taliansku známym pojmom a predstavuje symbol kvality, profesionality a výbornej stravy. Vstúpite do živej atmosféry farebného letného sveta a džavotavej dovolenkovej zábavy.

Budete okúzlení horúcou atmosférou talianskeho juhu. Priamo z pohodlia vašich plážových ležadiel sa vám naskytne neopakovateľný pohľad na nekonečné pobrežie. Budú vám k dispozícii profesionálne hotelové animácie Clubu Valtur organizované pre deti i dospelých a široká ponuka aktívnych športových aktivít. Milovníci športu sa môžu odreagovať na tenisovom kurte, zahrať si plážový volejbal, či vyskúšať lukostreľbu. Návšteva rozsiahleho aquaparku Odissea 2000, ktorý je priamo v susedstve hotelového komplexu, uspokojí priania a požiadavky každého návštevníka. Jedná sa o najväčší vodný park v Kalábrii, do ktorého prichádzajú návštevníci zo širokého okolia - a vy ho máte hneď vedľa Vášho hotela! S nadšením vám predkladáme ponuku na strávenie pulzujúcich dovolenkových momentov plných chytľavých letných melódií a šialených jázd na toboganoch vo vodnom parku.

Po aktívnom dni sa môžete oddať masáži, či vydať sa na jedno z večerných animačných vystúpení. Dovolenkármi je vysoko oceňovená aj kuchyňa, ktorá ponúka výber talianskych i medzinárodných špecialít. Ak váhate, kam ísť na letnú dovolenku, rozhodne vám odporúčame tento hotelový rezort s množstvom možností, ako stráviť nezabudnuteľné chvíle s rodinou či priateľmi.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Cena za osobu

od 462
( 8 dní Ultra all inclusive )

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

hotelový komplex leží priamo pri širokej piesočnatej pláži (miestami s prímesou kamienkov) • lokalita Rossano Calabro, časť Zolfara • 9km Rossano (autobusové spojenie)

Pláže

priamo pri hotelovom komplexe piesočnatá pláž miestami s prímesou kamienkov • k dispozícii plážový servis so slnečníkmi a ležadlami zdarma (2 ležadlá a 1 slnečník na izbu) • v ponuke sú rôzne vodné športy na pláži (za poplatok) • plážové osušky za poplatok

Popis

hotel sa skladá z dvoch častí: Itaca a Nausicaa • klienti využívajú časť hotelového komplexu, v ktorej sú ubytovaní • recepcia • reštaurácia • bazénový komplex vrátane časti pre deti • slnečníky a ležadlá pri bazéne • bar pri bazéne a pri pláži • amfiteáter • diskotéka • „biberoneria“ (kompletný stravovací servis pre infantov do 2 rokov za nepovinný príplatok na mieste) • hotelové animácie

Šport a zábava

rezort odporúčame najmä aktívnym dovolenkárom • v rámci hotelového areálu viacero tenisových kurtov (osvetlenie za poplatok) • ihriská na loptové hry (futbal, basketbal, volejbal) • stolný tenis • plážový volejbal • vodná gymnastika • aerobik • boccia • lukostreľba • bohaté celodenné hotelové animácie pre deti a dospelých • najväčší aquapark v Kalábrii hneď vedľa hotelového komplexu (za poplatok): fantastický Aquapark Odissea 2000 s bohatými zábavnými atrakciami (farebné tobogany, vodné vlny, vodopády, relaxačné atrakcie a iné)

Ubytovanie

štandardné 2-lôžkové izby s možnosťou pridania prístelky pre 1 až 2 osoby • klimatizácia • TV • trezor na izbe v cene • minichladnička (naplnenie za poplatok) • telefón • vlastné hygienické zariadenie (kúpeľňa so sprchou, WC a sušič na vlasy) • balkón alebo terasa

Stravovanie

all inclusive

ULTRA ALL INCLUSIVE: raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov vrátane neobmedzených lokálnych nápojov (víno, voda, čapované nealko nápoje počas obedov a večerí) • veľmi chutná medzinárodná i typická talianska kuchyňa • lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v all inclusive bare v čase od 9:00 do 24:00 hod (voda, nealko nápoje, káva, čaj, pivo, víno, likér, destilát) • ľahké snacky vo vybraných hodinách • plážový bar s vybranými nápojmi v určenom čase od 10:00 do 18:00 hod • slnečníky a ležadlá pri bazéne a na pláži (2 ležadlá a 1 slnečník na izbu)

Webstránka

www.valur.it

Strana katalógu

102

Oficiálna trieda

****

Kalábria - dovolenka leto 2017

Celkom na juhu Talianska, na špičke „talianskej čižmy“, kde sa už pobrežie takmer dotýka magického ostrova Sicília, leží slnkom zaliaty raj menom Kalábria. Je to skutočne dokonalé miesto na oddych. Kalábria je známa svojimi čistými a krásnymi plážami. Jej pobrežie meria viac ako 700 km, a tak pláže Kalábrie takmer nikdy nie sú preplnené. Tento jedinečný kút Talianska nestihol byť turistami ešte zasiahnutý, preto tu nájdete panenské pláže a zachovaný pôvodný spôsob života, ktorý je plný zvykov a tradícií. V období staroveku bola Kalábria bohatá a vyspelá grécka kolónia. Avšak také prekrásne prírodné scenérie s nezabudnuteľnými výhľadmi nenájdete nikde inde. Dobrosrdečnosť miestnych ľudí, pozostatky antických osád a hlavne nádherné miesta, ktoré ešte nezasiahla masová turistika, to je pravá talianska Kalábria. Môžete si dokonca vybrať, v ktorom mori sa okúpete, pretože slnečné zátoky a starobylé mestečká tu obmývajú dve moria. Rám západného pobrežia tvorí Tyrhenské more a Iónske more zase obmýva pobrežie juhovýchodné. Na pobreží Iónskeho mora sa nachádza pozostatky antických osád, ktoré boli kedysi mocnými mestskými štátmi, brehy Tyrhenského mora sa zase vyznačujú strmými útesmi a skalnatými zátokami, ktoré lákajú návštevníkov svojou neopakovateľnou krásou. Krásu tohto výnimočného kúska zeme dotvárajú citrusové háje, vinice, storočné olivovníky a tradičná južanská architektúra. Kalábria je plná vôní a chutí, ktoré sa vám navždy vryjú do pamäti. Benvenuti in Calabria!


Hlavné mesto:

Catanzaro


Počet obyvateľov:

2,1 mil.


Mena:

euro (EUR)


Cestovný doklad:

Občiansky preukaz / Cestovný pas


Fakultatívne výlety

Aquapark Odissea 2000
Rossano Calabro
Hneď v susedstve nášho hotela Itaca-Nausicaa stojí Aquapark Odissea 2000, najväčší vodný park v Kalábrii. Na ploche 80.000 m2 poskytuje letné osvieženie a možnosť stráviť deň plný zábavy pre celú rodinu. Nájdete tu množstvo toboganov, šmýkačiek pre menšie deti, bazén s umelými vlnami, farebnými preliezačkami, no i vodné masáže a prostredie plné zelene. Chodia sem návštevníci so širokého okolia, aby zažili pravé osvieženie počas letných dní a vy máte túto atraktívnu atrakciu priam „vedľa vašej izby“!

(orientačná cena pre našich klientov 15 EUR/ dieťa do 12 rokov 10 EUR)
Civita a kaňon Raganello
Rossano Calabro
Jeden z najkrajších kaňonov celého Talianska sa volá podľa rieky Raganello, ktorá pramení v pohorí Monte Pollino (2226 m) a po 32 kilometroch ústi do Iónskeho mora. Ide o skutočný prírodný monument, ktorého steny v niektorých častiach dosahujú výšku až 800 m. Skalnaté kulisy, vodopády, hustá vegetácia, hlboký kaňon, priezračné jazierka a divoká príroda vytvárajú neopísateľnú scenériu parku Pollino. V útrobách tohto prírodného úkazu sa skrýva i ďalší poklad: je ním horský potok Grimavolo, ktorý vytryskuje z hrdla kaňonu, vertikálne dopadajúc na jeho steny v sérii efektných kaskád. Pri ceste do parku Pollino navštívime i malú horskú dedinka Civita (zal. 985). Zrodila sa počas dávnej albánskej kolonizácie. Albánska kultúra silne ovplyvnila miestny folklór a zvyky. Dedinka je východzím bodom a častou zástavkou turistov spoznávajúcich okolité hory. Tieto miesta sú označované za jedny z najkrajších prírodných scenérií Kalábrie. V etnickom múzeu môžete vidieť predmety, oblečenie a artefakty dokumentujúce históriu dediny.

(orientačná cena 28 EUR/ dieťa do 12 rokov 14 EUR)
Corigliano Calabro
Rossano Calabro
Vojvodský hrad Corigliano v mestečku Corigliano Calabro patrí medzi najkrajšie a najzachovalejšie pamiatky južného Talianska. V rokoch 1064-1080 hrad Corigliano nechal postaviť normanský vojvodca Roberto il Guiscardo ako súčasť ochrannej línie Talianska. V roku 1354 sa tu narodil Karol III., kráľ neapolský. V decembri 1891 sa tu zdržiaval posledný taliansky kráľ Umberto di Savoia so svojou ženou. Najzaujímavejšou časťou je zrkadlový sál, ktorý je zdobený lustrom z českého kryštálu.

(orientačná cena 18 EUR/ dieťa do 12 rokov 9 EUR)
Grotte delle Ninfe
Rossano Calabro
Prijmite naše pozvanie na letné kúpanie v termálnych vodách s bahnom, poďte do Grotte delle Ninfe! Okúzľujúca jaskyňa s talianskym názvom Grotte delle Ninfe je umiestnená v údolí Cerchiara di Calabria. V jej útrobách pramení sírna termálna voda s teplotou 50°C, ktorá je odvádzaná do vonkajších bazénikov. Sírna voda a bahno z jaskyne sú využívané na relaxačné účely ako termálne kúpalisko, no tiež na liečbu kožných ochorení. Miesto bolo známe už osadníkom z gréckej kolónie Sibari v VII. storočí pred naším letopočtom.

(orientačná cena 28 EUR/ dieťa do 12 rokov 14 EUR)
Pizzo a Tropea
Rossano Calabro
Raj na zemi, krásna Tropea, je jednou z najnavštevovanejších miest Kalábrie, ktoré leží na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Právom sa toto mesto označuje aj “ perlou Kalábrie” Oblasť dnešného mesta bola osídlená okolo roku 1000 p n l. V 8. stor. tu sídlilo biskupstvo. Väčší rozmach mesta sa však odohral až v 16. a 17. storočí. V samotnom meste i v jeho okolí je preto veľa pamiatok nielen zo stredoveku, ale i z čias gréckej a rímskej nadvlády. Z obdobia grécko-románskej doby sa tu zachovalo množstvo historických pamiatok ako napr. normandská katedrála z 11. stor., kostol Sv. Márie, vybudovaný na skalnatom útese, kostol Sv. Františka z Assisi a množstvo ďalších kostolov, kaplniek a palácov, ktoré spolu s úzkymi uličkami dotvárajú kolorit mestečka.
Pizzo je preslávené mesto zmrzliny a známe „tartufo“ pochádza práve z tohto mestečka.

Lahodné zmrzlinové pokušenie v tvare gule, s tekutou čokoládovou plnkou vo vnútri, posypané kakaom vám naservírujú v každej „gelaterii“, teda zmrzlinárni. Mesto návštevníkom okrem krásnej širokej piesočnatej pláže ponúka množstvo barov, obchodov a pizzérií. Impozantný hrad Murat (tu bol popravený neapolský kráľ Joachim Murat, švagor Napoleona) a jedinečný jaskynný kostol Piedigrotta so sochami vytesanými z kameňa , ktoré predstavujú scény zo života Ježiša Krista či Panny Márie, vás úplne očaria.

(orientačná cena 40 EUR/ dieťa do 12 rokov 20 EUR)
Rossano Calabro
Rossano Calabro
Rossano Calabro sa pýši históriou z byzantských a normanských čias a často sa prezýva i „Ravenna juhu“. Kostol San Marco, ktorý priam vyrastá zo skaly, patrí k najkrajším ukážkam byzantskej architektúry v južnom Taliansku. V Diecéznom múzeu odporúčame vidieť ukážku jedného z najhodnotnejších byzantských dedičstiev, Codex Purpureus Rossanensis. Oblasť Rossana je známa svojou produkciou pelendreku, ktorý tu má výnimočné podmienky na pestovanie. Návštevníkom ponúka možnosť navštíviť múzeum rodiny Amarelli - Museo della Liquirizia.

(orientačná cena 18 EUR/ dieťa do 12 rokov 9 EUR)

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek