Kontaktujte nás 02 52 494 946

Zelena Punta

Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

Apartmánmi Zelena Punta na pokojnom ostrove Ugljan by sme radi oslovili všetkých milovníkov ostrovnej dovolenky ďaleko od rušných letovísk. Našu ponuku sme nimi spestrili najmä vďaka ich výnimočnej polohe v objatí krásnej dalmátskej prírody na brehu priezračného mora. Rodiny s deťmi ocenia veľkorysý priestor apartmánov a komfortne vybavenú kuchynku. Príjemné ubytovanie v kombinácii so službami polpenzie v centrálnej reštauráci vám ušetria váš vzácny čas, ktorý môžete počas dovolenky venovať svojim najbližším.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Cena za osobu

od 343
( 8 dní plná penzia )

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

v juhovýchodnej časti ostrova Ugljan • ostrov je dostupný častými lodnými spojeniami medzi prístavmi v Zadare a v mestečku Preko len 8 km severne od Kuklijice • apartmány v mierne svahovitom teréne na malom polostrove • len 5 minút pešo od centra mestečka Kukljica

Pláže

polostrov Zelena Punta je lemovaný prírodnou plážou dlhou 600 m so skalnatým podložím a vydláždenými plochami • malé pieskové alebo okruhliakové lagúny na viacerých miestach umožňujú pozvoľný vstup do mora • vzdialenosť apartmánov od pláže cca 150 -300 m

Popis

recepcia • klimatizovaná hlavná reštaurácia • a´la carte reštaurácia • reštaurácia s rýchlym občerstvením a kaviareň • parkovisko pred areálom (zdarma)

Šport a zábava

detské ihrisko • za poplatok: vodné športy na pláži - motorové člny, vodné bicykle, vodné skútre • minigolf • plážový volejbal • tenisové kurty

Ubytovanie

v 3 typoch moderných klimatizovaných apartmánov; vybavenie spoločné pre všetky typy: terasa alebo balkón, kuchyňa so základným vybavením a menšou chladničkou, trezor, sat TV s plochou obrazovkou a WiFi (zdarma), kúpeľňa s vaňou a so sušičom vlasov; Typ A: 2-lôžkový s možnosťou 1 prístelky pozostáva zo samostatnej spálne, obývačky s jedálenským kútom, kuchyne a kúpeľne; Typ B: 2-lôžkový s možnosťou 2 prísteliek (za príplatok) pozostáva zo samostatnej spálne, obývačky s jedálenským kútom, kuchyne a kúpeľne; Typ C: 2-lôžkový s možnosťou 3 prísteliek (za príplatok) pozostáva zo samostatnej spálne, obývačky s jedálenským kútom, kuchyne a kúpeľne

Stravovanie

polpenzia - raňajky a večere formou švédskych stolov bez nápojov v hotelovej reštaurácii

Webstránka

www.zelenapunta.hr

Oficiálna trieda

***

Strana v katalógu

82

Dalmácia - dovolenka leto 2019

DALMÁCIA patrí oddávna medzi najznámejšie turistické oblasti Jadranu. Členité pobrežie lemované krásnymi kamienkovými aj piesčitými plážami, priľahlé ostrovy a početné národné parky, to sú hlavné atribúty Dalmácie. Ozdobou pobrežia sú aj unikátne mestá so zachovalými historickými centrami a malebnými prístavmi, kde sa v dokonalej harmónii prelína minulosť so súčasnosťou. Z nich najznámejšie sú Zadar, Šibenik a Split. Navštívte Biograd na Moru, Petrčane či Primošten a na romantické západy slnka na brehu týchto pôvabných letovísk nikdy nezabudnete. Zlatisté pláže Omišskej riviéry sú povestné svojou krásou a čistotou, mnohé z nich boli ocenené Modrou vlajkou. Baška Voda ohúri scenériou pohoria Biokovo v ostrom kontraste s pokojnou hladinou mora a pre všetkých milovníkov nerušeného pokoja a panenskej prírody Dalmácia ukrýva poklady v podobe ostrovných letovísk.


Fakultatívne výlety

Národný park Kornati
Stredná Dalmácia
Navštívte s nami tento jedinečný labyrint 140 ostrovov a ostrovčekov, ktorý sa rozprestiera na ploche 300 km². Ostrovy boli kedysi pokryté lesmi, ktoré rybári, piráti a námorníci postupne klčovali a vypaľovali, až ich doviedli do ich súčasnej „holej“ podoby. Tento fakt im však vôbec neuberá na kráse, ba priam naopak, pridáva im akési zvláštne čaro. Tvár typického krasového terénu súše zvýrazňujú pukliny, jaskyne a skaly rôznych tvarov. Chladná belosť skalných útvarov je v ostrom kontraste so sýtomodrým odtieňom morskej hladiny a robí na pozorovateľa tajomný dojem.
Na presný počet ostrovov a ostrovčekov sú rozdielne názory, podľa toho, či sa do počtu zaratúvajú aj najmenšie z mora vyčnievajúce skaly. Z ostrovov je najväčší Kornat /33 km²/, okolo ktorého sa sústreďujú všetky ostatné ostrovy. Bližšie k pevnine, leží druhý najväčší ostrov tohto súostrovia, Žut /15 km²/.

V letnej sezóne prichádzajú na ostrovy hlavne milovníci prírody. Nájdu tu kamenisté zátoky, vhodné na kúpanie, s povolenými nudistickými plážami. Je možné prenajať si loď s posádkou alebo bez nej a spoznávať detailne krásu tohto národného parku. Dodnes čistá voda s mimoriadne bohatou morskou faunou a flórou predstavuje skutočný raj pre potápačov.

(Orientačná cena 50 EUR)
Národný park Krka
Dalmácia
Nachádza sa vo vnútrozemí neďaleko mesta Šibenik v strednej Dalmácii. Národný park zahŕňa územie okolo koryta rieky Krka. Rozloha národného parku je 142 km². Rieka Krka, rozhodne najpodivuhodnejšia zo všetkých riek v Chorvátsku, preteká z dvoch tretín kaňonom a predierajúc sa k moru vytvára množstvo jazier, vodopádov a kaskád.

Svojou dĺžkou 72 km a množstvom vody je rieka Krka krasový fenomén. Za svoju krásu vďačí Dinárskemu pohoriu. Ľudia vravia, že sú to vlasy Dinár, ktoré siahajú až k moru. Niet divu, že stredná časť rieky bola v roku 1985 vyhlásená za národný park. Na úseku dlhom 50 km je osem veľkých vodopádov: Topoljski buk (22m), Bilušica buk (22m), Corica slap alebo Brkljan ( 15m), Manoljovacki slap (60m), Rošnjak alebo Sondovjev (8 m), Miljacke slap (24m), Roški slap (26m) a Skladinski buk (46m). Medzi tými najkrajšími, Rošovským vodopádom a Skladinskym bukom, na ostrovčeku Visovac, stojí kláštor so vzácnou knižnicou.

V kaňone rieky rastie 200 druhov mediteránskych a submediteránskych rastlín. Vďaka početným živočíšnym druhom, medzi ktorými je tiež 221 druhov vtákov bola Krka zaradená medzi ornitologicky najhodnotnejšie oblasti Európy. Jedinečnou atrakciou oblasti je sokolníctvo a ukážky historického lovu za pomoci dravých vtákov.

(Orientačná cena 50 EUR)
Panoráma
Stredná Dalmácia
Zúčastnite sa obľúbeného fakultatívneho lodného výletu organizovaného pre klientov tráviacich dovolenku vo Vodiciach. Večerný výlet loďou na neďaleký ostrov Zlarin, známy výskytom koralov a dielňami na ich spracovanie vám priblíži tradičné remeslo brúsenia koralov a tvorby šperkov. Voľný čas môžete využiť na nákup suvenírov a prechádzku uličkami mestečka Zlarin. Jedinečnosť tohto ostrova je aj v tom, že naň nie je povolený vstup autom. Návrat do hotela je okolo polnoci.

(Orientačná cena 30 EUR)
Split
Dalmácia
… je jedno z najkrajších stredomorských miest s bohatou históriou, impozantnou rímskou architektúrou a historickým jadrom mesta, ktoré tvorí Diokleciánov palác a je zapísané v zozname svetového dedičstva Unesco. Palác na ploche 31 000 km² je vybudovaný z bieleho vápenca z lomov z ostrova Brač. V jeho chodbách pocítite posledný nádych moci rímskeho impéria. Centrálne námestie cárskeho paláca -peristil- je aj javisko letného kultúrneho festivalu. Za chránenými korintskými stĺpmi je Diokleciánove múzeum, dnes katedrála sv.Duje, ochrancu mesta.

Najrušnejšia mestská ulička oproti západnej „Železnej bráne“ vás dovedie na Pjacu, populárnu splitskú tržnicu. Split, to je aj krásne nábrežie Riva, početné pláže, park Marjan, galérie, múzea, kaviarne, bary a reštaurácie s ponukou miestnej gastronómie. Nielen história v rámci hradieb paláca, ale aj okolité uličky, vás vtiahnu do atmosféry tejto 1700 rokov starej nádhery...

Orientačná cena: 50 Eur

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek