Kontaktujte nás 02 52 494 946

Senses Resort

Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

Pokojné prostredie na brehu zafírovo modrej zátoky a takmer nedotknutá ostrovná zeleň vytvárajú dokonalé okolie hotela Senses Resort. Ponúka elegantné a moderné prostredie vhodné aj pre náročných klientov. Kvalitné služby a bohaté možnosti športového vyžitia mu ešte pridávajú na dokonalosti. Nechajte sa doslova vytrhnúť z reality a preneste sa do raja v objatí prírody ostrova Hvar.

Hotel je vzdialený od najbližšieho mestečka Vrboska, ktoré domáci volajú „malé Benátky“, len 2 kilometre. Táto pôvodná rybárska osada bohatá na históriu siahajúcu až do 14. storočia dostala svoj prívlastok hlavne vďaka morskému zálivu, ktorý sa ako fjord zarezáva do pevniny. Oba brehy tohto unikátneho zálivu prepojené mostíkmi kopíruje typická stredomorská architektúra a vytvára tak unikátny ráz mestečka. Okrem toho, tak ako aj iné stredomorské letoviská, i Vrboska je posiata mnohými kaviarňami a barmi, tavernami a reštauráciami.

Samotný ostrov Hvar je ozdobou Jadranu. Svojou rozlohou sa radí k najväčším z tamojších ostrovov. Nielen azúrové more a príroda sem priťahujú dovolenkárov. V posledných rokoch sa stal vyhľadávaným a oblúbeným i z pohľadu cykloturizmu. Vráťme sa však do hotela Senses Resort, kde sa vám ponúka nespočetné množstvo aktivít či relaxácie. Tú si môžete naplno vychutnať vo wellness centre v podobe sauny, masáží či pokojnej odpočinkovej miestnosti. Čo sa týka športov, máte príležitosť vyskúšať si kajak či kanoe. Ak chcete zažiť niečo vzrušujúce mimo hotela, určite absolvujte fakultatívny výlet alebo exkurziu z pestrej ponuky. Objavte jednu z najkrajších pláží Chorvátska, Zlatni rat, na blízkom ostrove Brač alebo malebné súostrovie Paklené ostrovy juhozápadne od ostrova Hvar a neďaleko mesta Hvar. Samozrejme hotel vo svojej ponuke aktivít a zábavy nezabudol ani na svojich malých návštevníkov. Tí sa môžu zapojiť do hier v detskej herni alebo sa vyšantiť pri vodných športoch priamo na pláži. Hotel Senses Resort je miestom, kde sa okolitá príroda dokonale snúbi s dizajnom hotela a vystihuje tak svoj hlavný zámer a ideu - byť nerušivou súčasťou miestneho ekosystému v dokonalej harmónii s prostredím jedného z najkrajších ostrovov na svete.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Vypredané

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

zasadený do čarokrásnej zelene v severnej časti ostrova Hvar • v blízkosti turistami vyhľadávaného historického mestečka Vrboska (cca 1,8km popri mori od centra) s kaviarničkami, reštauráciami a obchodmi so suvenírmi • areál hotela priamo pri okruhliakových plážach chránených pred ostrými lúčmi slnka vďaka okolitým borovicovým lesom • 14 km od väčšieho prístavu Stari Grad, ktorý má priame spojenie so Splitom prostredníctvom trajektu • vzdialený 5 km od strediska Jelsa a 32 km od mesta Hvar

Pláže

najbližšia pláž leží asi 50 m od hotelového areálu • krásna okruhiaková pláž Soline s pozvoľným vstupom do mora asi 5 min. chôdze od hotela, ocenia ju najmä rodiny s deťmi, seniori a neplavci • pokojné zátoky s malými kamienkovými plážami alebo kamennými platňami na priľahlom pobreží • sprchy na pláži • ležadlá a slnečníky na pláži (za poplatok) • plážové osušky (za poplatok)

Popis

recepcia s posedením • 3 samostatné 3-poschodové hotelové budovy • hotelový lounge bar s terasou s výhľadom na more • plážový bar • hotelová reštaurácia s terasou • wellness & spa • fitness • vonkajší bazén s ležadlami (ležadlá za poplatok) • parkovisko pri hoteli (zdarma)

Šport a zábava

tenisové kurty • stolný tenis • ihrisko na loptové hry • basketbal • futbal • hádzaná • fitnesscentrum • wellness & spa centrum (fínska sauna, hydromasáže, relaxačná miestnosť s ľadovou fontánou a vyhrievanými ležadlami) • ponuka vodných športov na pláži - windsurfing, kajak, kanoe (za poplatok) • požičovňa bicyklov (za poplatok) • živá hudba 2-3x do týždňa s možnosťou zatancovať si • ostrov Hvar je ideálnym miestom na cykloturistiku • aktivity mimo areálu hotela v podobe účasti na rôznych fakultatívnych výletoch a exkurziách - napríklad absolvovať zaujímavý a obohacujúci výlet do mesta Split (v rámci ktorého máte jedinečnú príležitosť návštíviť pamätný Diokleciánov palác), zažiť nezabudnuteľnú plavbu loďou na čarovný ostrov Brač (na ňom sa nachádza snáď najznámejšia pláž v celom Chorvátsku - zvaná Zlatni rat) alebo spoznať súostrovie Pakleni otoci (čo je skupina naozaj kúzelných ostrovčekov rozprestierajúca sa na juhozápade ostrova Hvar)

Ubytovanie

moderne zariadené 2-lôžkové hotelové izby s možnosťou 1 prístelky • klimatizácia • izby orientované do parku i na morskú stranu (za príplatok) • minibar (za poplatok) • vlastné príslušenstvo (kúpeľňa so sprchou, WC) • sat TV • telefón • balkón/terasa • wifi

Stravovanie

polpenzia • bohaté raňajky a večere formou švédskych stolov bez nápojov podávané v priestrannej reštaurácii s výhľadom na more

Webstránka

www.senses.hr

Strana katalógu

240

Dalmácia - dovolenka leto 2017

patrí medzi najobľúbenejšie oblasti Jadranu. Členité pobrežie lemované kamienkovými aj piesčitými plážami, priľahlé ostrovy a národné parky, to sú hlavné atribúty Dalmácie. Ozdobou pobrežia sú aj mestá s malebnými historickými centrami a romantickými prístavmi, kde sa v dokonalej harmónii prelína minulosť so súčasnosťou. Z nich najznámejšie sú Zadar, Šibenik a Split. Navštívte Biograd na Moru, Petrčane či Primošten a na romantické západy slnka na brehu týchto pôvabných letovísk nikdy nezabudnete. Zlatisté pláže Omišskej riviéry sú povestné svojou krásou a čistotou. Mnohé z nich boli ocenené Modrou vlajkou. Baška Voda ohúri nádhernou plážou so scenériou pohoria Biokovo, ktoré je v ostrom kontraste s pokojnou hladinou mora a pre milovníkov nerušeného pokoja ukrýva Dalmácia poklady v podobe ostrovných letovísk.


Fakultatívne výlety

Biokovo
Južná Dalmácia
Poldenná panoramatická jazda mikrobusom do Parku prírody Biokovo, na jeho najvyšší vrchol Sv. Jure (1762 m) po najvyššej asfaltovej ceste v Chorvátsku, dlhej 24 km. Tento jedinečný geomorfologický celok je výnimočne bohatý na rastlinné a živočíšne druhy a krasové javy. Počas zastávok na rozhliadniach v dvoch nadmorských výškach sa budete môcť pokochať pohľadom na prímorské mestá a ostrovy, nekonečné sady olív a malé terasovité políčka chudobné na úrodnú pôdu. Na samotnom vrchole je televízny vysielač a kostol Sv. Jure. Týmto výletom s odborným výkladom objavíte nový svet mediteránskej krásy.

(Orientačná cena 30 EUR)
V cene výletu je doprava, odborný výklad, vstupné do Parku prírody Biokovo.
Dubrovník - „perla Jadranu“
Južná Dalmácia
Celodenný autobusový výlet do mesta s bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom, zaradeným do zoznamu Unesco. Cestou sa z výkladu sprievodcu dozviete zaujímavé informácie a spoznáte krásy južnej Dalmácie a Dubrovníckej župy. Uvidíte nádhernú panorámu pobrežia a ostrovov najúrodnejšej oblasti v Chorvátsku - údolia rieky Neretvy, plantáži na pestovanie mušlí v Stone.

Cestou do Dubrovníka a späť je krátka zastávka v prímorskom mestečku na území Bosny a Hercegoviny, v Neume. V Dubrovníku okruh starým mestom s odborným výkladom zahájite vstupom „Bránou Pile“ v blízkosti fontány Onofrio a hlavnej ulice „Placa“. Okrem množstva významných pamiatok podkresľujú krásu Dubrovníka aj malebné uličky, útulné námestia a prístavné zákutia. Staré mesto je obohnané starými hradbami v dĺžke 1940 m, z ktorých sa vám naskytne nádherný pohľad na mesto i more. V cene výletu je doprava, sprievodca, prehliadka starého mesta s odborným výkladom.

(Orientačná cena 50 EUR)
Ethnoland
Dalmácia
Ethnoland Dalmati je prvý tématický park svojho druhu v Chorvátsku. Nachádza sa len 10 minút od Národného parku Krka, približne 15km od Šibenika. Zažite s nami netradičný vidiecky život regiónu dalmátska Zagora prostredníctvom zvykov a tradícií. Komplex sa skladá z typického dalmátskeho gazdovského domu, malého trhu a hospodárskej časti pre zvieratá. Nájdete tu jedáleň, kuchyňu, komoru v podkroví, či vínnu pivnicu s dubovými sudmi. Ukážkou tradičného spôsobu života je aj záhrada s bylinkami a zeleninou.

V dome ľudového umenia máte možnosť stretnúť kamenára, rezbára, tkáča a iných remeselníkov. Jedinečnou súčasťou komplexu je koralište, amfiteáter, kde sa návštevníci môžu zoznámiť s dalmatínskou históriou prostredníctvom ľudových piesní a tancov. Súčasťou programu je aj prehliadka so sprievodcom, ochutnávka domácej údenej šunky, vína, večera so živou hudbou a autentické folklórne predstavenie. Večera v Ethnolade Dalmati sa stane nezabudnuteľným kulinárskym zážitkom.
Fish piknik - ostrovy Brač a Hvar
Južná Dalmácia
Celodenný výlet loďou spojený s piknikom. Čaká vás nezabudnuteľná plavba z prístavu v Podgore na ostrov Hvar, známy aj ako „Levandulový ostrov“. Z paluby lode budete mať výhľad na prekrásne pobrežie letoviska Podgora, pohorie Biokovo a okolité ostrovy. Na ostrove Hvar loď zakotví vo Vrboskej, malej rybárskej dedinke s krásnou architektúrou a bohatou históriou. Budete mať čas na krátku prehliadku, možnosť návštíviť pevnosť a kostol sv. Lovre, či rybárske múzeum. Nasleduje obed na lodi - grilovaná ryba, šalát, víno- a plavba na susedný ostrov Brač do známeho strediska Bol.

Prístav a obľúbené rušné letovisko je známe najmä najkrajšou dalmatskou plážou „Zlatni rat“, ale aj ako „surférska a tenisová veľmoc“. Navštíviť môžete dominikánsky kláštor s cennou zbierkou starých kníh, obrazov, archeologických nálezov, alebo využiť možnosť kúpania a slnenie na pláži Zlatni rat. V cene výletu je plavba a obed s vínom.

(Orientačná cena 35 EUR)
Medjugorje
Južná Dalmácia
Celodenný autobusový výlet do pútnického mesta v Bosne a Hercegovine, v ktorom sa schádzajú veriaci zo všetkých kútov sveta, aby si uctili Pannu Máriu, ktorá sa tu prvykrát zjavila miestnym deťom na hore Križevac v roku 1981. Zaujímavým horským prechodom cez pohorie Biokovo, odkiaľ je nezabudnuteľný pohľad na pobrežie Makarskej riviéry a protiľahlé ostrovy, sa dostanete do Bosny a Hercegoviny. Po príchode sa uskutoční kratší výstup na miesto zjavenia a potom sa presunieme ku kostolu, kde máte možnosť zúčastniť sa svätej omše, prípadne si urobiť prehliadku mesta. V cene výletu je doprava a sprievodca.

(Orientačná cena 40 EUR)
Národný park Krka
Dalmácia
Nachádza sa vo vnútrozemí neďaleko mesta Šibenik v strednej Dalmácii. Národný park zahŕňa územie okolo koryta rieky Krka. Rozloha národného parku je 142 km². Rieka Krka, rozhodne najpodivuhodnejšia zo všetkých riek v Chorvátsku, preteká z dvoch tretín kaňonom a predierajúc sa k moru vytvára množstvo jazier, vodopádov a kaskád.

Svojou dĺžkou 72 km a množstvom vody je rieka Krka krasový fenomén. Za svoju krásu vďačí Dinárskemu pohoriu. Ľudia vravia, že sú to vlasy Dinár, ktoré siahajú až k moru. Niet divu, že stredná časť rieky bola v roku 1985 vyhlásená za národný park. Na úseku dlhom 50 km je osem veľkých vodopádov: Topoljski buk (22m), Bilušica buk (22m), Corica slap alebo Brkljan ( 15m), Manoljovacki slap (60m), Rošnjak alebo Sondovjev (8 m), Miljacke slap (24m), Roški slap (26m) a Skladinski buk (46m). Medzi tými najkrajšími, Rošovským vodopádom a Skladinskym bukom, na ostrovčeku Visovac, stojí kláštor so vzácnou knižnicou.

V kaňone rieky rastie 200 druhov mediteránskych a submediteránskych rastlín. Vďaka početným živočíšnym druhom, medzi ktorými je tiež 221 druhov vtákov bola Krka zaradená medzi ornitologicky najhodnotnejšie oblasti Európy. Jedinečnou atrakciou oblasti je sokolníctvo a ukážky historického lovu za pomoci dravých vtákov.

(Orientačná cena 50 EUR)
Pakleni otoci
Hvar
Podniknite poldenný výlet loďou a počas neho navštívte Paklené ostrovy, ktoré sú skupinou 11 ostrovov a ostrovčekov ležiacich neďaleko Hvaru. Sú dlhé 11km a ich úlohou je chrániť práve mesto Hvar pred nepriazňou vetrov vanúcich z otvoreného mora. Často sa chybne nazývajú “pekelnými”, no v skutočnosti je názov “pakleni” odvodený od chorvátskeho “paklo, paklina”, čo v preklade znamená smola, ktorou sa natierali lode. Výletným cieľom návštevníkov sú najmä tunajšie nádherné pláže, ale i zaujímavé historické pamiatky z obdobia nadvlády Rimanov. Ak teda ste milovníkmi nedotknutej prírody, čarovných pláží a zátok a preferujete trávenie voľného času kúpaním sa a potápaním v čistých vodách Jadranu, potom toto je pravý výlet pre vás.
Pirátska noc
Južná Dalmácia
Piráti -“gusari“ sa spájajú s Omišom už od 7. storočia a preto, ak sa chcete vrátiť do histórie a naplno si vychutnať Omišskú tradíciu, nemali by ste si nechať ujsť Pirátsku noc. Výlet pozostáva z plavby po rieke Cetina na loďkách pri západe slnka. Počas približne 30 minútovej plavby vidieť starú časť mesta Omiš a pevnosť Mirabela. Predtým ako sa doplavíte k stredovekej pirátskej pevnosti Kastil Slanica, loďky prepadnú piráti hľadajúci poklad. Na mieste starej pevnosti je dnes reštaurácia, kde vás bude čakať večera a miestne špeciality ako pršut, šoparnik a taktiež ustrice, žabie stehienka, divina a víno. Večerom vás bude sprevádzať živá hudba, tanec a „pirátsky program“. Návrat do hotela je okolo 23:00 hod.

(Orientačná cena 35 EUR)
Rafting na Cetine
Južná Dalmácia
Nevšedný adrenalínový zážitok je pripravený pre klientov ubytovaných v Omiši, ktorí chcú okrem slnenia na pláži zažiť aj niečo vzrušujúce. Jazda na nafukovacích člnoch v sprievode školeného vodcu sľubuje množstvo zážitkov. Plavba po rieke Cetine trvá cca 3 – 4 hodiny a počas plavby sa splaví úsek o dĺžke cca 10 km. Je to najlepší spôsob ako spoznať prekrásny kaňon rieky Cetiny, vodopády a všadeprítomnú bohatú vegetáciu. Rafting si užijú všetci klienti túžiaci po dobrodružstve a obdivujúci nedotknutú prírodu.

(Orientačná cena 30 EUR)
Split
Dalmácia
… je jedno z najkrajších stredomorských miest s bohatou históriou, impozantnou rímskou architektúrou a historickým jadrom mesta, ktoré tvorí Diokleciánov palác a je zapísané v zozname svetového dedičstva Unesco. Palác na ploche 31 000 km² je vybudovaný z bieleho vápenca z lomov z ostrova Brač. V jeho chodbách pocítite posledný nádych moci rímskeho impéria. Centrálne námestie cárskeho paláca -peristil- je aj javisko letného kultúrneho festivalu. Za chránenými korintskými stĺpmi je Diokleciánove múzeum, dnes katedrála sv.Duje, ochrancu mesta.

Najrušnejšia mestská ulička oproti západnej „Železnej bráne“ vás dovedie na Pjacu, populárnu splitskú tržnicu. Split, to je aj krásne nábrežie Riva, početné pláže, park Marjan, galérie, múzea, kaviarne, bary a reštaurácie s ponukou miestnej gastronómie. Nielen história v rámci hradieb paláca, ale aj okolité uličky, vás vtiahnu do atmosféry tejto 1700 rokov starej nádhery...

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek