Kontaktujte nás 02 52 494 946

Pappas

Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

Ak hľadáte menší rodinný hotelík s prevládajúcou pohodovou atmosférou, ste na správnom mieste. Hotel Pappas, zasadený v nádhernom prostredí so všadeprítomnou zeleňou, svojim hosťom ponúka nielen ideálnu polohu priamo pri pláži s priezračnou morskou hladinou, ale i komfortné ubytovanie, obľúbený all inclusive koncept, kvalitné hotelové služby a nezabudnuteľné chvíle oddychu pri ľahkej dostupnosti unikátnych historických pamiatok Peloponézu. Hotel sa môže pochváliť aj izbami s jedinečným výhľadom na Korintský záliv alebo pohorie Gerania.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Cena za osobu

od 354
( 8 dní all inclusive )

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

hotel Pappas sa nachádza priamo na zlatistej pláži pri prímorskom kúpeľnom mestečku Loutraki • oblasť Loutraki patrí medzi najzaujímavejšie prímorské letoviská v Grécku • z hotela vás uchváti krásny výhľad na Korintský záliv, ktorý vás zaujme priezračne čistou vodou • rodinný hotel sa nachádza 1,5 km od centra mesta Loutraki, kde sa môžete poprechádzať na promenáde medzi obchodíkmi a posedieť si v typických gréckych uličkách a ochutnať tradičnú miestnu kuchyňu alebo si vychutnávať miestne víno v baroch, reštauráciach v dokonalej dovolenkovej atmosfére • autobusová zastávka vzdialená približne 100 m od hotela • cca 10 km od Korintského prieplavu, kde si môžete užívať krásny pohľad na toto povestné veľkolepé dielo buď z Korintského mosta alebo priamo z lode na Korintských vodách • cca 1 hod. 15 min. od letiska v hlavnom meste Grécka, v Aténach • množstvo tipov na atraktívne výlety za gréckou históriou

Pláže

krásna a udržiavaná piesočnatá pláž s prímesou drobných kamienkov, ocenená Modrou vlajkou od EÚ za čistotu, s pozvoľným vstupom do mora, vhodná aj pre rodiny s deťmi i menej zdatných plavcov • krištáľovo čisté more v azúrových farbách • ležadlá a slnečníky na pláži (zdarma)

Popis

pri vstupe do hotela vás privíta vstupná hala s 24 hodinovou recepciou • hotelová záhrada plná exotickej zelene • wifi v priestoroch recepcie (zdarma) • internetový kútik • výťah • hlavná reštaurácia Diogenes • a´la carte reštaurácia Apolafsi (za poplatok) • lobby bar s posedením a TV • beach bar (za poplatok) • priestranný bazén s morskou vodou obklopený terasou na slnenie (ležadlá a slnečníky zdarma) • ihrisko • mini klub

Šport a zábava

vodné šliapadlá na pláži • hotelové animácie • tradičné grécke tance a spev organizované hotelom • možnosť zaujímavých výletov do okolia, ako napríklad rôzne pamiatky, ktoré sú zapísané do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO: starogrécke mesto - Mykény, miesto, odkiaľ pochádzajú olympijské hry a každé dva roky je zapaľovaný olympijský oheň - Olympia a slávny Akropolis, týčiaci sa nad mestom Atény

Ubytovanie

útulne zariadené dvojlôžkové klimatizované izby s možnosťou 1 prístelky • vlastné hygienické zariadenie (vaňa, resp. sprchový kút, WC) • sušič na vlasy • trezor (zdarma) • SAT TV • rádio • telefón • wifi pripojenie (zdarma) • mini chladnička • balkón alebo terasa s posedením • možnosť izieb s výhľadom na more (za príplatok)

Stravovanie

formou all inclusive

ALL INCLUSIVE: raňajky, obedy a večere formou švédskych stolov • počas obedov a večerí sa podáva voda, 0,5 litra bieleho alebo červeného vína miestnej výroby alebo džúsu pre 2 osoby • občerstvenie v lobby bare od 11:00 do 12:30 hod. a od 16:30 do 18:30 hod. zahŕňa teplé nápoje (kávu, čaj), alkoholické nápoje (stolové biele a červené víno, pivo, ouzo), alkoholické a nealkoholické koktejly, džúsy, keksíky a zmrzlinu • slnečníky a ležadlá na pláži i pri bazéne zdarma

Webstránka

www.hotelpappas.gr

Oficiálna trieda

***

Strana v katalógu

158

Atény - dovolenka leto 2019

Hlavné mesto Grécka, ktoré je dnes domovom viac ako polovice z celého počtu obyvateľov tejto krajiny, v sebe ukrýva históriu a tajomstvá tisícročí. Rozprestiera sa široko ďaleko od svetovo známej Akropoly s amfiteátrom Heroda Attika a Dionýsovým divadlom, ktorej dominantou je monumentálny Parthenón, postavený na jej samom vrchu. Okrem neho tu nájdete chrám bohyne Atény Niké a Erechteion, pripomínajúci miesto, odkiaľ vyrástol prvý olivový strom. Cestou z Akropoly nevynechajte grécku agoru, miesto kultúrneho, politického aj sociálneho života starovekých Grékov. Jej súčasťou je aj múzeum a impozantný Hefaistov chrám dominujúci celému areálu. Kľukaté romantické uličky Plaky s typickými tavernami a kaviarňami vás popri Hadriánovej knižnici dovedú na rušné námestie Monastiraki s blším trhom. Srdcom moderných Atén je námestie Syntagma s parlamentom, pričom pozornosť turistov pútajú predovšetkým vojaci Národnej gardy, ktorí každú hodinu presne podľa stanovených predpisov predvádzajú dokonale synchronizovanú výmenu stráži pri hrobe neznámeho vojaka. K symbolom mesta patrí nepochybne aj Hadriánov oblúk, chrám Dia Olympského a Olympijský štadión, či pahorok Lykkavitos s kostolíkom sv. Juraja, odkiaľ sa vám Akropola bude zdať ako miniatúrna stavba postavená na jednej z aténskych vyvýšenín. Za vašu návštevu stojí aj prístav Pireus, kde si určite spomeniete na slová známej piesne. Smerom na juh, popri mestských plážach, prídete k mysu Sounio, kde sa nad morom vypínajú ruiny chrámu boha Poseidóna. Cestou späť budete prechádzať okolo mestečka Markopoulo, ktoré je známe vďaka svojim farmárskym trhom, a tiež výrobe gréckej retsiny. Za ním sa nachádza letovisko a prístav Porto Raftí s nádhernými piesočnatými plážami, a o trošku ďalej historické miesto Marathon, kde sa v roku 490 pred n.l. udiala slávna bitka, v ktorej aténske vojsko porazilo nemilosrdných Peržanov.


Oficiálny názov:

Grécka republika


Hlavné mesto:

Atény (Athínai)


Mena:

euro


Cestovný doklad:

Občiansky preukaz / Cestovný pas


Fakultatívne výlety

Argolis
Peloponéz
Celodenný výlet za najdôležitejšími archeologickými pamiatkami starovekého Grécka, ktoré sa nachádzajú v malebnej scenérii Peloponézu. Prvou zastávkou bude najznámejšie divadlo v Epidaure zo 4. storočia pred n.l., ktoré je dodnes preslávené vďaka svojej úžasnej akustike. Výlet bude ďalej pokračovať cez nížinu Argos, posiatu farmami a pomarančovníkovými sadmi, do Nafplia, prvého hlavného mesta Grécka. Tu vás očarí miestna neoklasicistická architektúra, ktorá mu dáva jedinečný ráz. Návšteva výrobne keramiky a tradičných výrobkov, obed v miestnej taverne. Odtiaľ sa vydáte do Mykén, Homérovho mesta, kde navštívite Leviu bránu, Kyklopské hradby, hrobku kráľa Agememnóna a ďalšie zaujímavé pamiatky.
Celodenný výlet zahŕňa obed, cena 82 eur / osoba
Vstupné nie je zahrnuté v cene výletu, platí sa priamo na mieste.
Epidauros + Mykény: 24 eur / osoba
Atény
Peloponéz
Počas celodenného výletu sa zoznámite nielen s najvýznamnejšími antickými pamiatkami, ale spoznáte aj úplne inú, modernú tvár Atén. Uvidíte Panaténsky štadión, kde sa v roku 1896 konali prvé moderné olympijské hry, prezidentské sídlo a Zappeion. Prejdete popri hrobe neznámeho vojaka pred parlamentom, uvidíte tiež Schliemannov dom a katedrálu. Nasleduje trojica pozostávajúca z Aténskej univerzity, Aténskej akadémie a Národnej knižnice. Prejdete taktiež popri starom parlamente, pokračovať budete cez námestie Syntagma k Hadriánovmu oblúku a popri Chráme Dia Olympského. Nakoniec nasleduje prehliadka samotnej Akropoly, kde sa nachádzajú architektonické diela z obdobia zlatej éry Atén: Propylaia, Chrám bohyne Atény Niké, Erechtheion, Parthenón. Vynechať nesmiete ani úžasný výhľad na celé veľkomesto s priľahlými oblasťami. Cesta z Akropoly povedie okolo Herodotovho a Dionýsovho divadla. Pod Akropolou sa nachádza nové „Acropolis Museum“, ktorého unikátnou súčasťou sú aj vykopávky, ktoré môžete obdivovať pod sklenými dlážkami. Obed a voľný čas v štvrti Plaka (pod Akropolou), ktorá patrí k najatraktívnejším častiam veľkomesta Atény.


Celodenný výlet zahŕňa obed, moptil* a slúchadlá, cena 80 eur / osoba
Vstupné nie je zahrnuté v cene výletu, platí sa priamo na mieste.
Akropola + múzeum: 25 eur / osobaPozn: Moptil
(mobile Optical Illusions) – mobilné zariadenie, mini iPad, vďaka ktorému si budete môcť z dnešných ruín antických pamiatok zvizualizovať ich pôvodnú podobu, ktorá vychádza z výskumov renomovaných archeológov. Staroveké budovy, chrámy a sochy tak uvidíte v pôvodnom prevedení antického sveta.
Blue Lake, Monastery
Peloponéz
Popoludňajší výlet do kláštora Ossios Potapios s nádherným výhľadom. Po návšteve kláštora sa presuniete na Mys Heraion so starovekým prístavom a archeologickým náleziskom, ktorého súčasťou je chrám zasvätený bohyni Hére. Nasledovať bude prehliadka jazera a ochutnávka gréckeho meze s aperitívom.
Poldenný výlet, cena 35 eur / osoba
Delfi
Peloponéz
Celodenný výlet z Loutraki do magických Delf, ktoré boli v dávnej minulosti považované za stred Zeme a vesmíru a zohrávali nezastupiteľnú úlohu v antickom svete. Cesta povedie cez malebnú Levadiu a lyžiarske stredisko Arachova, známe aj výrobou pestrofarebných kobercov. Prehliadka archeologickej časti a múzea, vrátane posvätnej cesty k aténskej pokladnici.
Po obede navštívite svetoznámy chrám boha Apolóna s veštiarňou a prameň Castalia a pred návratom do Loutraki si po ceste spravíte ešte jednu zastávku.
Celodenný výlet zahŕňa obed, moptil* a slúchadlá, cena 90 eur / osoba
Vstupné nie je zahrnuté v cene výletu, platí sa priamo na mieste.
Delfi: 12 eur / osoba

*Moptil (mobile Optical Illusions) – mobilné zariadenie, mini iPad, vďaka ktorému si budete môcť z dnešných ruín antických pamiatok zvizualizovať ich pôvodnú podobu , ktorá vychádza z výskumov renomovaných archeológov. Staroveké budovy, chrámy a sochy tak uvidíte v pôvodnom prevedení antického sveta.
Diakofto - Kalavrita
Peloponéz
Ranný odchod z Loutraki, kedy po cca hodine jazdy prestúpite v Diakopto na zubačku do Kalavrity. Dráha vedie cez kaňon Vuraikos, ktorý patrí k najzaujímavejším prírodným miestam dostupným železnicou nielen v Grécku, ale na celom Balkáne. Navštívite kláštor Mega Spileo postavený na strmej skalnej stene vo výške 120 m a pokocháte sa jedinečným výhľadom z balkóna kláštora a známeho kláštora Agia Lavra, ktorý je symbolickým miestom zrodenia samostatného Grécka, keďže tu 17. marca 1821 po prvý raz zaznelo „eleftheria i thanatos“ (sloboda alebo smrť), heslo, ktoré odštartovalo revolúciu proti Osmanskej ríši. Poslednou zastávkou bude „Jaskyňa jazier“, jedinečný prírodný labyrint s množstvom chodieb, galérií a stalaktitov, aký v iných jaskyniach Grécka nenájdete.
Celodenný výlet zahŕňa obed a lístky na zubačku
Cena 80 eur/osoba
Korintský kanál
Peloponéz
Poldenný výlet, počas ktorého loďkou preplávate cez Korintský kanál. Je dlhý 6,4 km a široký len 21,4 m, čo ho robí nepriechodným pre veľké moderné lode.

Cena 40 eur/osoba
Okružná plavba Aegina, Agistri, Korintský kanál
Peloponéz
Prvou zastávkou na okružnej plavbe je ostrov Aegina, kde strávite cca 2 a pol hodiny voľného času. Aegina je malý drahokam situovaný v Saronskom zálive, vzdialený len 13 km od pevniny. Názov ostrova je odvodený od krásnej nymfy Aeginy, ktorú uniesol Zeus. Ostrov je známy svojimi lahodnými pistáciami, má nádherné pláže a nachádza sa tu Chrám bohyne Afaia. Je teda na vás, ako strávite svoj voľný čas. Ďalšou zastávkou bude maličký ostrov Agistri, ktorý je vďaka blízkosti Atén mimoriadne obľúbeným víkendovým miestom Aténčanov. Tu sa budete môcť okúpať na niektorej z nádherných pláží so smaragdovou vodou, prípadne ochutnať miestne špeciality v tradičnej taverne v mestečku Skala. Poslednou zastávkou bude Korintský kanál, ktorý oddeľuje Peloponéz od pevninského Grécka a spája Korintský záliv so Saronským. Kanál bol dobudovaný koncom 19. storočia, pričom sen o jeho postavení sa datuje 2000 rokov späť.
Celodenný výlet, cena 60 eur / osoba
Olympia
Peloponéz
Objavte spolu s nami jedinečnú Olympiu, posvätné miesto z čias antiky zasvätené Diovi olympskému a miesto zrodu olympijských hier. Cestou do Olympie zastávka na ochutnávku miestneho vína, syrov a olív. Po príchode do Olympie prehliadka archeologickej časti, kde sa dozviete zaujímavosti o starovekých i moderných hrách. Pozriete si napríklad aj Diov chrám, kde sa kedysi nachádzala jeho socha, jeden zo siedmich divov sveta, ktorej autorom bol sochár Feidias. Po prehliadke archeologického náleziska sa presuniete do archeologického múzea s množstvom zaujímavých zbierok. Obed v miestnej reštaurácii v Olympii, krátky rozchod.
Celodenný výlet zahŕňa obed, moptil* a slúchadlá, cena 90 eur / osoba
Vstupné nie je zahrnuté v cene výletu, platí sa priamo na mieste.
Olympia: 12 eur / osoba
Plavba po ostrovoch Saronského zálivu: Aegina, Poros, Hydra
Peloponéz
Vydajte sa spolu s nami na úžasné grécke ostrovy Aegina, Poros a Hydra a strávte oddychový deň na mori. Ostrov Aegina je vzdialený len 50 km od Atén a je veľmi obľúbeným útočiskom Aténčanov počas horúcich letných mesiacov. Nachádza sa tu Katedrála sv. Nektária, a dórsky Chrám bohyne Afaia, ktorý pochádza z 5. storočia pred n.l. a patrí k najzachovalejším v Grécku. Malebný ostrov Poros je miesto pokoja, romantiky a bezstarostnosti. Je zaplavený píniovými borovicami, ktoré siahajú až k jeho piesočnatým plážam. Poslednou zastávkou bude ostrov Hydra, ktorý bol kedysi útočiskom pirátov. Dnes je to kozmopolitné a mimoriadne navštevované miesto a sen snáď každého fotografa, ktorý zavíta do tejto oblasti. Z prístavu budete môcť obdivovať špeciálnu architektúru ostrova s tradičnými kamennými domčekmi, ktoré sú nemými svedkami jeho turbulentnej histórie.

Celodenný výlet zahŕňa obed na lodi, cena 111 eur/osoba

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek