Kontaktujte nás 02 52 494 946

ATH Portomagno

Tento hotel si práve {looking} {count} {users}

Náš názor

Hotel ATH Portomagno je situovaný priamo pri pláži sympatického letoviska Aguadulce, iba niekoľko kilometrov od mesta Almería. I to je jeden z dôvodov, prečo je ideálny pre všetky vekové kategórie - pre mladé páry, starších návštevníkov, ale i rodiny s deťmi. Vďaka jeho kvalitným službám, chutnej kuchyni, wellness centru a výhodnej polohe len niekoľko kilometrov od pulzujúceho hlavného mesta provincie Almería ho odporúčame všetkým, ktorí hľadajú relax, zábavu, ale chcú aj spoznávať okolie. V stredisku sa nachádza iba niekoľko hotelov, v dôsledku čoho sa s istotou neocitnete na preplnenej pláži bez možnosti nájsť si pre seba pokojné miesto na oddych. Obľúbenou činnosťou počas teplých večerov je prechádzka po pobrežnej promenáde, pri ktorej sa započúvate do šumu mora a užijete si západ slnka.

Fakultatívne výlety

Spestrite si váš pobyt pri mori poznávaním zaujímavých miest, kultúrnych a historických pamiatok alebo návštevou rôznych atrakcii…
Ukáž zájazdy

Naše benefity

Cena za osobu

od 483
( 8 dní all inclusive )

Termíny a ceny podľa dopravy

Prebieha načítanie…

Poloha

hotel sa nachádza v letovisku Aguadulce • v prvej línii od pláže, oddelený len úzkou nefrekventovanou komunikáciou • je vzdialený 400 m od malého prístavu s barmi, reštauráciami a kaviarňami • v blízkosti môžete nájsť i diskotéku a menšie obchodné centrum • leží 8 km od mesta Almería • asi 7 km od golfového ihriska a cca 15 km od letiska • v susedstve sa rozprestiera stredisko Roquetas de Mar s nákupným centrom Gran Plaza a tiež Aquarium s morskými živočíchmi • v blízkosti hotela stojí autobusová zastávka s pravidelným autobusovým spojením

Pláže

dlhá a široká piesočnatá pláž s hrubozrnným pieskom, miestami s prímesou drobných kamienkov • ležadlá a slnečníky na pláži (za poplatok) • hotel delí od pláže iba pobrežná promenáda a úzka, nefrekventovaná komunikáci

Popis

priestranná vstupná hala s recepciou • obchodík • hotelová reštaurácia • hlavný bar a bar pri bazéne • fitness centrum • wellness centrum - vírivka, solárium, sauna, zábaly, masáže (služby za poplatok) • 5 vonkajších bazénov vrátane bazéna pre deti (slnečníky a ležadlá zdarma) • terasa s ležadlami na slnenie • detské ihrisko s hojdačkami a miniclub • salón krásy - kaderníctvo, manikúra, pedikúra (za poplatok) • WiFi zdarma (signál na recepcii a na nižších poschodiach) • PC s internetom (za poplatok) • paddle kurty (za poplatok) • ponuka vodných športov na pláži (za poplatok) • nepravidelné hotelové animácie

Šport a zábava

paddle kurty (za poplatok) • detské ihrisko v areáli hotela pri bazénoch • fitness centrum • golfové ihrisko vzdialené asi 7 km od hotela • stolný tenis • hotelové animácie • pestrá a atraktívna ponuka vodných športov priamo na pláži (za poplatok)

Ubytovanie

klimatizované 2-lôžkové izby s možnosťou prístelky • väčšina izieb s bočným výhľadom na more • TV • telefón • chladnička • trezor (za poplatok) • balkón alebo terasa • vlastné hygienické zariadenie (kúpeľňa so sprchou alebo vaňou, WC a sušičom vlasov) • bezbariérová izba na vyžiadanie

Stravovanie

formou all inclusive

ALL INCLUSIVE: raňajky, obedy, večere formou švédskych stolov vrátane vybraných lokálnych alkoholických a nealkoholických nápojov • vybrané miestne alkoholické a nealkoholické nápoje sú podávané v hotelovom bare vo vyhradených hodinách (v čase od 10.30 do 24.00 hod.) • ľahké občerstvenie vo vyhradených hodinách • ležadlá a slnečníky pri bazéne zdarma

Webstránka

www.hotelathportomagno.com

Strana katalógu

142

Oficiálna trieda

****

Andalúzia - dovolenka leto 2017

Kedysi sa hovorievalo, že Európa končí Pyrenejami. Bolo to prehnané tvrdenie, ale akákoľvek dovolenka južne od tohto pohoria vám potvrdí, že Španielsko je predsa len trochu iné ako zvyšok Európy. Hojnosťou farbistých fiest a neúnavného nočného života, celým spektrom krajinných typov a ich jedinečnosťou, dobre zachovalými architektonickými a umeleckými pamiatkami vám ponúka taký široký záber zábavy a kúzla, ako máloktorá iná krajina. Väčšina ľudí navštívila doteraz severnú časť španielskeho pobrežia - Katalánsko. Andalúzia je niečo celkom iné. Táto veľká oblasť južného Španielska patrí k najodlišnejším a najviac vzrušujúcim častiam krajiny. Energickí Andalúzania snáď ešte viac ako ostatní Španieli milujú fiesty, večierky, hudbu, divadlo a zábavu. Práve tu je domov flamenca a najkrajších slávností, srdce býčích zápasov a rodisko gitary. Mestá ako Sevilla, Granada, Málaga, Córdoba a Cádiz majú nielen fascinujúcu históriu a umelecké tradície, ale aj rušný nočný život, ktorý pulzuje až do úsvitu. Prírodné pomery Andalúzie sú natoľko rôznorodé, že v jeden deň sa môžete kochať zasneženými vrchmi najvyššieho španielskeho pohoria Sierra Nevada, druhý deň sa môžete premiestniť na stredomorskú pláž alebo objavovať púšte Almeríe. Keď sa pozrieme do histórie, zistíme, že Andalúzia bola v rímskych dobách najcivilizovanejšou oblasťou v ríši na západ od Talianska. Bola tiež základňou moslimských dobyvateľov, ktorí sem vpadli v roku 711 zo severnej Afriky.


Hlavné mesto:

Madrid


Počet obyvateľov:

45.117.000


Rozloha:

505.000 km2


Mena:

euro (EUR)


Cestovný doklad:

Občiansky preukaz / Cestovný pas


Fakultatívne výlety

Cabo de Gata a Níjar
Almeria
Výlet do prírodného parku – neobvyklej krajiny sopečného pôvodu s malými zátokami, prudkými zrázmi a priezračnou vodou. Vo vyprahnutých končinách národného parku Cabo de Gata sa darí viac ako 1000 rastlinným aj živočíšnym druhom, ktoré sa vyznačujú následkom drsných podmienok rôznymi zvláštnosťami. Hniezdia tu aj rozmanité druhy vtákov.

Zastávka v oblasti Las Salinas, kde sa rozkladajú soľné panvy so špecifickým rastlinstvom. Sťahovavé vtáky využívajú túto oblasť ako zastávku na svojej ceste do Afriky, niekedy je možné pozorovať plameniaky. Zastávka na útese Las Sirenas, vyhliadka na najjužnejší cíp mysu - maják Faro de Cabo de Gata, zastávka v starej rybárskej dedinke a zároveň najväčšom mestečku rezervácie – San José.

Výlet je spojený s návštevou typického andalúzskeho mestečka Níjar ovplyvneného v minulosti hlavne arabskou kultúrou – úzke uličky, námestíčka, biele domčeky. Tvorí centrum kraja a je známe typickými remeselnými výrobkami ako deky, výrobky z rastliny esparto a jednými z najkrajších glazovaných keramických výrobkov v celej Andalúzii.

Celodenný výlet, cena pre dospelú osobu 35 €.
Gibraltár
Almeria
Napriek veľkej vzdialenosti medzi Almeríou a Gibraltárom sa veľkému úspechu teší organizovaný výlet na toto britské územie. Atraktívny kúsok zeme vybiehajúci z takmer najjužnejšieho cípu Španielska. Je dlhý 5 km a široký asi 1,6 km. Z väčšej časti ho tvorí obrovská vápencová skala vysoká 426 metrov.

Pre starovekých Grékov a Rimanov to bol jeden z Herkulových stĺpov, vyznačujúci okraj vtedajšieho známeho sveta. Gibraltár má okolo trisdaťtisíc obyvateľov, ktorí majú janovských, židovských, španielskych a britských predkov. Gibraltárci hovoria po anglicky a španielsky alebo často i zaujímavou zmesou oboch jazykov. Celé územie sa dá prejsť peši.

Hlavná ulica má výrazne britský vzhľad, ale južanská španielska atmosféra turistom pripomína, že je to stále stredomorská Európa. Na skale je prírodná rezervácia Upper Rock s nádhernými výhľadmi a možnosťami pozorovania vtákov migrujúcich medzi Európou a Afrikou. Nájdete tu aj veľkú prírodnú jaskyňu, ktorá bola obývaná už za neolitu. Najznámejšími obyvateľmi Gibraltáru sú opice, jediné divoko žijúce opice na európskom území.

Celodenný výlet, cena na dospelú osobu 76 €.
Granada s Alhambrou
Almeria
Palác Alhambra v Granade a úžasná maurská štvrť Albayzín patria k zlatým klincom návštevy Španielska. V Granade vznikol v 13. storočí nezávislý emirát, ktorý bol posledným zvyškom moslimského územia územia Al-Andalus, ovládaného 250 rokov z krásneho paláca Alhambra. Granada sa stala jedným z najbohtaších miest Európy. V roku 1492 ju dobili kresťanskí panovníci Isabela a Ferdinand.

Alhambra a záhrady Generalife stoja na pahorku nad mestom a kulisu im tvorí úžasné pohorie Sierra Nevada. Generalife je sústava jazierok, cestičiek, vodotryskov a stromov, nachádza sa v susedstve Alhambry. V udržiavanej záhrade s bohatými a rozmanitými kvetmi je možné pozorovať nádherné rybníky a jazierka. Alhambra bola pevnosťou už od 9. storočia, v 13. a 14. storočí ju emirovia zmenili na opevnený palácový komplex spojený s malým mestom. V 14. storočí bola vybudovaná asi najkrajšia stavba Palacio de Nazaríes - skutočný drahokam Alhambry a najkrajšia európska islámska stavba. Má zložitú štukovú výzdobu stien, nádherné dlaždice, jemne vyrezávané drevené stropy. V jeho útrobách sa skrýva známe Patio de los Leones (Levie nádvorie), nazývané tak podľa svojho ústredného bodu – studne zdobenej mramorovými sochami 12 levov, Patio de los Arrayanes s centrálnym rybníkom odrážajúcim okolité svetlo, Salón veľvyslancov, ktorého strop reprezentuje 7 nebies kozmológie islamu alebo rozložitú budovu Paláca Karola V. V 18. storočí bola Alhambra opustená. Za napoleonskej okupácie slúžila pre vojakov a až po roku 1870 bola vyhlásená za národnú pamiatku. Dnes partí do svetového dedičstva UNESCO.

Voľný čas v centre Granady sa dá využiť na návštevu kráľovskej kaplnky (Capilla Real) alebo katedrály (vstupy nie sú v cene). Poradie programu závisí od času vstupu na vstupenke do Alhambry.

Celodenný výlet, cena pre dospelú osobu 68 € (zahŕňa vstup do Alhambry, nezahŕňa obed a ďalšie vstupy – Katedrála, kráľovská hrobka v Granade).
Mini - Holywood Oasys
Almeria
Zamierime od pobrežia smerom do púštnej krajiny v oblasti Tabernas a dostaneme sa do parku Mini-Hollywood, jedného z najdôležitejších almeríjskych filmových štúdií pod holým nebom, ktoré poslúžilo ako javisko mnohým známym západným filmom ako Lawrence z Arábie alebo Pre niekoľko dolárov navyše, natočeným vyhlásenými režisérmi a hercami veľkosti Sophie Loren, Burta Lancastera alebo Clinta Eastwooda.

Nahliadnuť môžete do väznice, kancelárie šerifa, salónu alebo banky. Zúčastníme sa autentického duelu kovbojov s vozmi a koňmi. K dispozícii je obchod so suvenírmi, kaviareň, reštaurácia, fotografické štúdio s dobovými kostýmami, prenájom koní. V parku sa nachádza aj zoologická rezervácia na ploche 200 000 metrov štvorcových s vyše 100 iberskými a africkými živočíšnymi druhmi (krokodíly, mačkovité šelmy, voľne pobiehajúce žirafy...). Možnosť zajazdiť si na koni, sledovať súboj kovbojov, predstavenie kankánových tancov, vystúpenie s papagájmi. V areáli je bazén a tobogány. Výlet vhodný pre deti, ale zabavia sa aj dospelí.

Celodenný výlet, cena pre dospelú osobu 45 €.
Monumenty Almerie
Almeria
Výlet po pamiatkach Almeríe začneme panoramatickým pohľadom na mesto a navštívime Alcazabu – arabskú pevnosť z prvej polovice 10. storočia, odkiaľ sa nám naskytnú krásne pohľady na mesto a zátoku. Pozrieme si aj masívnu almeríjsku katedrálu, jednu z mála, ktoré boli vybudované ako katedrála a pevnosť zároveň a prejdeme sa historickým centrom mesta. V centre mesta bude voľný program.

Poldenný výlet, cena pre dospelú osobu 21 € (zahŕňa vstupy)
Sevilla
Almeria
Nádherná Sevilla patrí k najvzrušujúcejším španielskym mestám. Prehliadka zahŕňa návštevu centra mesta a jeho najpútavejších monumentov. Začnime gotickou Katedrálou z 15.-teho storočia s úžasným chórom, dielami sochára Martineza Montañeza, kresbami Murillu, Zurburana a Goyu, a slávnou zvonicou La Giralda sú hlavnou dominantou centra mesta. Za zastávku stojí i Park María Luisa a s ním prepojené Špenielske námeste (Plaza de Espaňa).

Súčasťou každej turistickej prehliadky musí byť i harizmatická štvrť „Barrio Santa Cruz“ – stará židovská časť mesta s jej úzkymi uličkami, kvetmi obalenými balkónikmi a útulné námestíčkami s fontánami a pomarančovníkmi. Po prehliadke budete mať čas na návštevu obchodíkov, alebo na príjemný obed v centre mesta (nie je zahrnutý v cene výletu).

Celodenný výlet, cena 75 € (min. pre 40osôb).

Mohlo by Vás zaujať…

Buďte informovaní - prihláste sa
k odberu našich noviniek alebo si nás lajknite na Facebooku a neunikne Vám žiadna zľava

Odber noviniek