×

Pošleme Ti najlepšie ponuky priamo na Tvoj mail :-)

| viac

Zakynthos

Tretí najväčší zo skupiny siedmych Iónskych ostrovov nazývaných v domácom jazyku aj Heptanissia, benátsky„kvet Východu,“ predstavuje unikátnu skladačku pre všetky zmysly. Uchvátia vás nádherné piesočnaté pláže, romantické zálivy, čarokrásne morské jaskyne, strmé neprístupné útesy či osamelé ostrovčeky, pričom všetky tieto divoké scenérie umocňuje nádherná zeleň okolitej krajiny. Ostrov Zakynthos je pre vás tou pravou dovolenkovou voľbou, pričom nepochybujeme, že si vás získa od prvého momentu, ako sa s ním zoznámite.

K najkrajším, najnavštevovanejším a najviac fotografovaným miestam nielen v Grécku, ale v celosvetovom meradle, patrí nepochybne pláž Navagio nachádzajúca sa na západnej strane ostrova. Vrak pašeráckej lode vyvrhnutý na romantickú pláž obklopenú strmými útesmi, tyrkysové more, biely piesok a zvlnené zelené kopce dodávajú tomuto miestu neuveriteľne podmanivé kúzlo. Jedinečnou ostrovnou atrakciou tejto vyhľadávanej dovolenkovej destinácie sú aj chránené morské korytnačky caretta-caretta, ktoré sa stali neoficiálnym symbolom tohto ostrova. Aj v tohtoročnej sezóne sa môžete tešiť na pôvabne zelený Vassilikos, miesto s tými najkrajšími a najlepšie vybavenými piesočnatými plážami, aké môžete na Zante nájsť. Novinkou tohto leta sú týždňové pobyty doplnené odletmi na 11 alebo 12 dní z letiska v Bratislave. Prázdninový rezort Miro Zante Royal Hotels & Resort je pripravený stať sa počas voňavých letných slnečných dní dovolenkovým domovom pre všetkých, veľkých i malých návštevníkov. Bude nám potešením, ak sa na toto jedinečné miesto rozhodnete vycestovať s našimi cestovnými kanceláriami a necháte sa počas svojho pobytu pohltiť pravou oddychovou atmosférou gréckeho leta.


Zakynthos - LETOVISKÁ
DOVOLENKA LETO 2014

Zakynthos - Vassilikos

Zelený výbežok Vassilikos je miesto, ktoré zo svojich potuliek ostrovom nevynechá žiadny turista. Začína sa letoviskom Argassi, ktoré sa nachádza len 4 km na juh od hlavného mesta, pod úpätím vrchu Skopos. Jeho hlavnú ulicu zdobia obchodíky so suvenírmi, kaviarne, bary a diskotéky, pričom nechýbajú ani skvelé grécke taverny. Cesta z Argassi mierne stúpa a kľukatí sa, lemujúc pobrežie ostrova, pričom sa pred vami otvorí neskutočne nádherný výhľad na trblietavú morskú hladinu hrajúcu rôznymi odtieňmi modrej farby, malé, ukryté zálivčeky, v diaľke sa rysujúce obrysy Peloponézu či z morského oparu vystupujúci najvyšší vrch susedného ostrova Kefalónia. V tieni olivových hájov a zelených lesíkov, medzi ktorými kde-tu presvitajú biele obydlia domácich, sú ukryté cestičky na piesočnaté pláže, ktoré vás privítajú úhľadnými radmi ležadiel a slnečníkov poukladaných na piesku alebo trávnatej ploche, tavernami a barmi s ponukou tradičných gréckych jedál, ľahkého občerstvenia a nápojov, ktoré si môžete vychutnávať za príjemných tónov oddychovej hudby. Samozrejmosťou vybavenia týchto pláži sú sociálne zariadenia a sprchy. K malebným plážam, ktoré nájdete na Vassiliku, patrí Dafní, ktorá je, rovnako ako najjužnejší výbežok Gerakas, otočená smerom do Laganaského zálivu. Obe pláže sú hniezdiskami chránených korytnačiek caretta-caretta, ktoré sem počas letných mesiacov prichádzajú klásť vajíčka, aby tak zabezpečili pokračovanie svojho druhu. K najznámejším, turistami vyhľadávaným miestam, nachádzajúcim sa na východnej strane zeleného polostrova Vassilikos, patrí menšia malebná pláž Porto Zoro, kde môžete relaxovať tak, ako ste o tom snívali: v pohodlí húpacej siete v tieni palmy a s obľúbeným drinkom v ruke. Slnečné lúče si naplno vychutnáte aj na pláži Azzuro, ktorá dýcha pravou dovolenkovou atmosférou. Za rozťahanou dedinkou s rovnakým názvom ako je pomenovanie celého výbežku nájdete vstup na Banana Playa s množstvom športových atrakcií a na menšie plážičky Vrachos a Plaka. Poznávacím znamením pláže Agios Nicholaos s bohatou ponukou vodných športov je biely kostolík s rovnakým názvom, zasvätený patrónovi a ochrancovi námorníkov. V malebnom zálive obklopenom zelenými kopcami sa nachádza Mavratzi Beach, nad ktorou sa vypína dovolenkový rezort Miro Zante Royal Hotels and Resort. Všetky piesočnaté pláže Vassilika vám bezpochyby ponúknu ideálny relax a skvelú dovolenkovú pohodu, pričom vám však vrelo doporučujeme, aby ste sa za ďalšími, trošku vzdialenejšími krásami Zakynthosu vybrali buď sami alebo skúsili spoznať tento nádherný zelený ostrov, ktorý vám zaiste má čo ponúknuť, prostredníctvom fakultatívnych výletov, s ktorých aktuálnou ponukou sa oboznámite priamo na mieste.

Zakynthos, naše zariadenia » Palazzo di Zante - hotelový komplex 4.5*, Zante Imperial Beach - hotelový komplex 4.5*, Zante Royal Resort - hotelový komplex 4.5*

okruh tureckom
darčekový poukaz
novinky na e-mail