×

Pošleme Ti najlepšie ponuky priamo na Tvoj mail :-)

Dovolenka_na_splatky_bez_navysenia
| viac

Turecko

Turecké pobrežie Stredozemného mora je synonymom priezračnej tyrkysovej vody, hrejivých slnečných lúčov, blankytne modrej oblohy, členitých zálivov, majestátnych a pyšných pohorí a zároveň vyniká bohatstvom starovekých pamiatok. Oblasť, ktorú pôvodne obsadili Gréci a neskôr ovládali Rimania, je posiata zachovalými antickými pamiatkami. Stredomorskému pobrežiu Turecka, oddelenému od suchej Anatolskej plošiny horským pásmom Taurus, dominujú strmé útesy a mysy, striedajúce sa s úrodnými územiami.

Do tejto nádhernej krajiny, v ktorej sa spája európska kultúra s vôňou Orientu, každoročne smeruje čoraz väčší počet turistov zo všetkých kútov sveta. Svojimi nádhernými, prevažne piesočnatými plážami pozdĺž viac ako 8.000 km dlhého pobrežia, obkolesenými citrusovými, banánovými, bavlníkovými ako i avokádovými plantážami, ku ktorým romanticky ladí tyrkysovo sfarbené, po okrajoch priezračné more, poskytuje skvelé podmienky na bezstarostné kúpanie, opaľovanie a vodné športy – teda presne to, čo väčšina z vás od letnej dovolenky čaká. Fascinujúce hotelové komplexy s kvalitnými all inclusive službami, končiace takmer až na brehu krištáľovo čistého mora čakajú na vás v 5 známych tureckých letoviskách: Kemer, Antalya - Lara, Belek, Side a Alanya. Pre tých, ktorí chcú podniknúť cestu za poznaním a zaujímajú sa o kultúru, ponúkame mimoriadne obľúbený letecký pobytovo- poznávací zájazd „Okruh západnou Anatóliou“. Čaká na vás bájna Trója, historický Efez, Pergamon, Kappadokia a mnohé ďalšie, ktoré si zachovali svoje čaro tisíc rokov staré. Turci, veľmi pohostinný a otvorený národ, turistov vo svojej zemi vidia s radosťou a srdečne ich vítajú.


Turecko - LETOVISKÁ
DOVOLENKA LETO 2014

Turecko - Alanya

Rozprestiera sa na pobreží Stredozemného mora, na východe Tureckej riviéry, 120 km od Antalye. Dynamicky sa rozvíjajúce prázdninové letovisko sa v minulosti preslávilo ako pirátska pevnosť. Najväčší rozkvet mesto zažilo v seldžuckom období, z ktorého sa zachovala väčšina najznámejších pamiatok – seldžucké opevnenie, hrad, Červená veža, Sulejmanova mešita a Osmanská lodenica. Seldžucké opevnenie z 13. storočia oddeľuje východnú Keykubátovu pláž od Kleopatrinej pláže so zlatožltým jemným pieskom, dovezeným údajne až z delty Nílu. Alanya je rajom pre všetkých, ktorí radi nakupujú - obchody s najrozmanitejším tovarom (kožené výrobky, oblečenie, suveníry, zlato) nájdete prakticky všade.

Turecko, naše zariadenia » Akin Paradise - hotel 4*, Aska Buket - hotelový komplex 5.5*, Aska Just in Beach - hotel 5*, Asrin Beach - hotel 4*, Bone Club SVS - hotel 4*, Galeri Resort - hotel 5*, Ganita Holiday Club - hotelový komplex 5*, Grand Astor - hotel 4*, Ideal Beach - hotel 4*, Justiniano Park Conti - hotelový komplex 5*, Katya - hotelový komplex 5*, Kleopatra Güngör - hotel 3*, Melissa Kleopatra Beach - hotel 3*, Mesut - hotel 4*

Turecko - Side

Asi 50 km východne od mesta Antalya sa rozkladá malebné romantické mestečko Side, kedysi pirátska osada. Mesto dostalo názov podľa granátového jablka pestovaného vo veľkom množstve. V bezprostrednej blízkosti mesta sa tiahnu pomarančovníkové, citrusové háje a bavlníkové plantáže. Známym turistickým strediskom sa stalo vďaka svojim historickým pamiatkam, rozľahlým piesočnatým plážam, štýlovým reštauráciám a obchodíkom s orientálnym tovarom.

Turecko, naše zariadenia » Alba Queen - hotelový komplex 5.5*, Alba Resort - hotelový komplex 5.5*, Alba Royal - hotelový komplex 6*, Aska Washington - hotelový komplex 5*, Belinda - hotel 4.5*, Club Calimera Serra Palace - hotelový komplex 6*, Grand Prestige - hotelový komplex 5.5*, Iberotel Palm Garden - hotelový komplex 6*, Primasol Serra Garden - hotelový komplex 5*, Royal Alhambra Palace - hotelový komplex 6*

Turecko - Belek

Exkluzívne letovisko na Tureckej riviére s nádhernými píniovými a eukalyptovými lesmi a s hotelmi prestížnych značiek sa najmä vďaka golfovým ihriskám stalo významným strediskom medzinárodného cestovného ruchu. Profesionáli, pokročilí i začiatočníci sem prichádzajú, aby si na zelených ihriskách svetových parametrov výborne zahrali a oddýchli zároveň. Novšie modernejšie letovisko tvoria predovšetkým honosné luxusné hotelové komplexy umiestnené vo veľkých a starostlivo udržiavaných exotických záhradách.

Turecko, naše zariadenia » Bel Conti - hotelový komplex 5.5*, IC Santai - hotelový komplex 5.5*

Turecko - Kemer

Mondénne kúpeľné mestečko Kemer citlivo zasadené do nádhernej scenérie pohoria Taurus, lemované širokými piesočnatými plážami premiešanými drobnými kamienkami s krištáľovo čistou vodou, vzdialené len 45 km od letiska v Antalyi, ponúka prežitie kvalitnej rodinnej dovolenky na tureckom pobreží. V letovisku s množstvom luxusných hotelových komplexov, vybavených atraktívnymi vodnými parkami v objatí tropických záhrad prežijete vskutku neopakovateľné dovolenkové chvíle.

Turecko, naše zariadenia » Champion Holiday Village - hotelový komplex 5.5*

Turecko - Antalya - Lara

Vďaka unikátnej kombinácii historických pamiatok a príjemného stredomorského pobrežia je Antalya ideálnym turistickým letoviskom a je právom označovaná za centrum tureckého turizmu. Veľký prístav a medzinárodné letisko sú dôvodom pre neustály ruch v meste s nezameniteľnou atmosférou. Na okraji Antalye sa nachádza novovybudované luxusné letovisko Lara, ktoré vás zláka svojimi nádhernými, do diaľky sa tiahnucimi piesčitými plážami. Výhodou je i krátky presun z letiska k cieľu vašej dovolenky alebo možnosť nakúpiť si v luxusných nákupných centrách.

Turecko, naše zariadenia » Delphin Diva Premiere - hotelový komplex 6*, IC Green Palace - hotelový komplex 6*, Kervansaray Beach - hotelový komplex 5.5*

okruh tureckom
darčekový poukaz
novinky na e-mail