×

Pošleme Ti najlepšie ponuky priamo na Tvoj mail :-)

| viac

Tunisko

Zem s bohatou a rozmanitou kultúrou, čakajúca na svoje objavenie – to je Tunisko, naša atraktívna destinácia. Fascinujúca zmes tradičných prvkov a dynamického moderného života sa ako kamienky ukladá do mozaiky vytvárajúcej obraz prekrásnej a pohostinnej krajiny. Tunisko ponúka návštevníkom exotické pohľady a zvuky zeme: životom prekypujúce uličky mesta Tunis plné pestrofarebného oblečenia a silnej vône kože, korenia a cédrového dreva, zvuky arabčiny u Nomádov zahalených v odevoch a zjednávajúcich ceny...Tieto zaujímavosti a mnohé ďalšie ležia v dosahu obľúbených prímorských letovísk, kde nájdete niektoré z najlepších a najkrajších pláží celého Stredomoria, ktoré sú rajom pre milovníkov kúpania.

Najmenšia a súčasne najrozvinutejšia krajina severnej Afriky, strategicky položená na križovatkách Stredozemia a vtesnaná medzi dvoch obrovských susedov, meria od severu na juh iba 750 km a od východu na západ maximálne 350 km. Má dlhé a pomerne členité pobrežie s výrazným Gabeským zálivom. K miestam, ktoré musíte určite vidieť, patrí maurské mestečko ako namaľované na pohľadnici – Sidi Bou Said - ležiace nad morom v blízkosti mesta Tunis. Biele domčeky s namodro natretými okenicami a dverami, panoramatický výhľad na šíre more od majáka na vrchole kopca, úzke uličky s neodolateľnou atmosférou priam lákajú k príjemným popoludňajším nákupom suvenírov a prechádzkam. Obľúbeným cieľom turistov je El Djem, z diaľky sa vynímajúce majestátne koloseum z 3. st.n.l., ktoré patrilo k najväčším v rímskom svete. Posvätné mesto Kairouan uprostred šedohnedej stepi centrálnej časti Tuniska pôsobí so svojimi minaretmi a mohutnými hradbami ako neuveriteľná fatamorgána. Najväčším slaným jazerom Sahary a severnej Afriky je Chott el Jérid, ktoré takmer rozdeľuje celú krajinu na dve časti.


Tunisko - LETOVISKÁ
DOVOLENKA LETO 2014

Tunisko - Port El Kantaoui

sa nachádza v južnej časti Hammametského zálivu asi 7 km severným smerom od mestečka Sousse a vzniklo v 70. rokoch okolo atraktívneho jachtového prístavu. Toto okúzľujúce letovisko láka návštevníkov plážami s jemným pieskom, komfortnými hotelmi a kvalitnými službami. Butiky, predajne suvenírov, kaviarne a vyhlásené reštaurácie obklopujú prístav. Pirátske lode, ponorky a člny s preskleným dnom lákajú turistov na výlety. Biele domčeky s modrými okenicami sú navrhnuté podľa vzoru čarovného mestečka Sidi Bou Said. Nájdete tu záhrady, zákutia obrastené buganvíliami a tiež námestia s fontánami, ktoré najmä počas horúceho leta zabezpečujú vlhší vzduch.

Tunisko, naše zariadenia » Dessole Abou Sofiane - hotel 4.5*, Riviera - hotel 4.5*

Tunisko - Monastir - Skanes

Mesto známe olivovníkmi, piesočnatými plážami a pohostinnosťou miestnych obyvateľov je vyhľadávaným letoviskom, kam smerujú kroky turistov z celého sveta. Monastir je rodiskom prvého tuniského prezidenta Habiba Bourguibyho, dodnes považovaného za otca moderného Tuniska. Monastir má dejiny dlhé podobne ako mesto Sousse. Lákadlom pre návštevníkov je staré mesto - medina a ribat, opevnený kláštor z 9. st. vystavaný na obranu proti Križiakom, ktorého priestory poslúžili ako kulisy mnohým známym filmom.

Tunisko, naše zariadenia » Dessole Bella Vista - hotel 4*, Dessole Ruspina - hotel 4*, Dessole Saadia - hotel 4*, Skanes Serail - hotel 4*

Tunisko - Mahdia

Toto malebné rybárske mestečko so svojou typickou maurskou architektúrou s bielymi budovami a oblými kopulami mešít veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou. Rybolov je tu na dennom poriadku už od skorých ranných hodín. Pláže v Mahdii, prezývanej „Karibik Tuniska“, s nádherným bielym pieskom sú vhodné najmä pre rodiny s deťmi kvôli pozvoľnému vstupu do vody. Za návštevu v stredisku Mahdia určite stojí pevnosť Bjorn el Kebir s fascinujúcim výhľadom na biely cintorín, či impozantná brána do pevnosti Skiffa el-Kahla. Mesto bolo pôvodne fenickým, neskôr rímskym prístavom, ktorý v 7. storočí zničili Arabi. Obnovené bolo o tri storočia neskôr, kedy sa sem z Kairouanu uchýlil fatimovský kalif. Dnes je jedným z najdôležitejších prístavov krajiny.

Tunisko, naše zariadenia » Caribbean World Mahdia - hotel 4*, Club Thapsus - hotel 3.5*, LTI Mahdia Beach - hotel 4.5*

Tunisko - Monastir

Tunisko, naše zariadenia » Caribbean World Monastir - hotel 4*

Tunisko - Hammamet

Hammamet, ležiaci na juhu polostrova Cap Bon, býval kľudnou rybárskou dedinkou. Dnes je vychýreným medzinárodným letoviskom s kvalitnými hotelmi, pýšiacim sa krásnymi piesočnatými plážami a teplým tyrkysovým morom. Delí sa na starú a novú časť, zvanú Hammamet Yasmine. Zelené palmy, jazmínové kríky, pomarančovníky, buganvílie a záhrady presýtené vôňou kvetov dotvárajú kulisu tohto magického strediska – symbolu odpočinku a uvoľnenia. Ani cestovný ruch nevniesol ruch do pokojného životného rytmu a pôvabu mesta. Mestu Hammamet dominuje pevnosť Kasbah z 15. storočia v jeho starej časti mesta.

Tunisko, naše zariadenia » Caribbean World Venus Beach - hotel 4.5*

Tunisko - Hammamet-Yasmine

Hammamet, ležiaci na juhu polostrova Cap Bon, býval kľudnou rybárskou dedinkou. Dnes je vychýreným medzinárodným letoviskom s kvalitnými hotelmi, pýšiacim sa krásnymi piesočnatými plážami a teplým tyrkysovým morom. Delí sa na starú a novú časť, zvanú Hammamet Yasmine. Zelené palmy, jazmínové kríky, pomarančovníky, buganvílie a záhrady presýtené vôňou kvetov dotvárajú kulisu tohto magického strediska – symbolu odpočinku a uvoľnenia. Ani cestovný ruch nevniesol ruch do pokojného životného rytmu a pôvabu mesta. Mestu Hammamet dominuje pevnosť Kasbah z 15. storočia v jeho starej časti mesta

Tunisko, naše zariadenia » Safa - hotel 3*, Solaria & Thalasso - hotel 5*

okruh tureckom
darčekový poukaz
novinky na e-mail