×

Pošleme Ti najlepšie ponuky priamo na Tvoj mail :-)

| viac

Sardínia

Sardínia - „zabudnutý raj Stredomoria“, aj takýto prívlastok má tento čarovný ostrov s prekrásnym azúrovým morom, panenskou prírodou, nádhernými piesočnatými plážami a vzrušujúco členitým pobrežím. Pláže Sardínie patria k najkrajším v Európe. Obmývané priezračnou vodou sú často úplne nedotknuté, obklopené horami a neraz prístupné iba od mora. Biele dedinky učupené na tých najneuveriteľnejších miestach strmých svahov pripomínajú dračie hniezda. Jednou z miestnych rarít sú stáda divokých koní, žijúcich voľne v prírode.

Pri návšteve tohto čarokrásneho ostrova stačí len nejaký čas vnímať jeho magickú silu a sami pochopíte, že sa v mnohom vôbec nepodobá zvyšku Talianska. Nenájdete tu monumentálnosť Ríma, neprístupnú noblesu Toskánska, ukričanosť pikantnej Kalábrie ani perfekcionizmus a megalomanstvo priemyselného severu. Pobyt tu by mal byť predpisovaný ako recept každému, komu vypovedali baterky a je intoxikovaný civilizačným ruchom. Prvé, s čím sa stretnete, je neopísateľný pokoj a typická vôňa ostrova. Sardínia sa niekedy nazýva aj ostrovom piatich farieb. Ružová symbolizuje plameniaky a divé ruže, zelená zase lesy, žltá slnko, modrá more a oblohu a poslednou farbou je strieborná, symbolizujúca historické mesto Nora. O Sardínii sa hovorí aj ako o Karibiku Stredomoria. Sardínčania si krásu pláží úzkostlivo strážia pre svoje budúce generácie. Tento zabudnutý raj na zemi objavili turisti len pred sto rokmi a dnes tu dovolenkuje hviezdny Hollywood. Na smaragdovom pobreží na severovýchodnej strane ostrova známom ako Costa Smeralda má sídla talianska smotánka i hviezdy showbiznisu. Neváhajte navštíviť Sardíniu a splňte si svoj sen dovolenkovať na najkrajších plážach Európy s vôňou pravej ostrovnej dovolenky!


Sardínia - LETOVISKÁ
DOVOLENKA LETO 2014

Sardínia - Arborea

Malé pôvabné mestečko s 3 tis. obyvateľmi patriace do provincie Oristano (15 km), je obklopené nevídanou krásou píniových, borovicových a eukalyptových stromov. Za návštevu tu určite stojí Palazzo Comune, v preklade radnica, archeologické múzeum či kostol Krista Spasiteľa. Pred kostolom na námestí sa každý týždeň konajú tradičné miestne trhy. Pri ich návšteve vás zasiahne výrazná sardínska vôňa bylín, kvetov a ovocia. Vždy pohostinní a usmiati Sardínčania vám budú ponúkať originálne špeciality ako napr. ovčí syr ‚Pecorino“, tradičný nápoj Mirto alebo rôzne druhy kvalitných vín. Samozrejmosťou je ochutnávka predchádzajúca kúpe. Arborea je v turistickom svete známa aj vďaka blízkosti nádherných piesočnatých pláží.

Sardínia, naše zariadenia » Horse Country Resort - hotelový komplex 4*

darčekový poukaz
novinky na e-mail