×

Pošleme Ti najlepšie ponuky priamo na Tvoj mail :-)

| viac

Rhodos

Najväčší zo súostrovia Dodekanese a štvrtý najväčší spomedzi gréckych ostrovov, ostrov Rhodos, je opradený desiatkami starých mýtov. Jeden z nich vás bude lákať neopakovateľnou nádherou prírody a tvrdiť vám, že ostrov je pomenovaný podľa oslnivej ruže – ródos. Ďalší je opradený tajomstvom nymfy Rhodos – dcéry boha Poseidona. Alebo uverte spolu s nami legende, podľa ktorej je Rhodos ostrovom boha slnka Hélia, ktorý ho pomenoval po svojej manželke Rhode. Ktorý z mýtov o Rhodose láka vás?

Na počesť boha Hélia stál kedysi v Mandraki, dnešnom prístave luxusných jácht, jeden zo siedmich divov sveta, Rhodský kolos, 32 m vysoká bronzová socha Hélia. Ostrov v tvare delfína je presýtený mnohými pamiatkami z rôznych historických období, vystriedali sa tu Rimania, Peržania, Turci, Arabi, Byzantínci, Janovčania, najväčšiu stopu tu však bezpochyby zanechal rytiersky rád johanitov. Ak vaše tohtoročné kroky povedú na „ostrov blaženosti“, čakajú tu na vás viaceré divy súčasnosti: jedinečná zmes starobylých kultúr, antické a stredoveké pamiatky, vychýrené pláže, grécka pohostinnosť a pestrá zábava. Aj v tejto sezóne vám prinášame viaceré variácie dĺžky dovolenkových pobytov, ako aj širokú paletu ponúkaných služieb v starostlivo vybraných all inclusive, či ultra all inclusive hoteloch alebo apartmánových domoch. V širokej sieti našich pobočiek na vás čaká bohatý výber kvalitných a aj cenovo výhodných, rokmi osvedčených kapacít i viaceré lákavé novinky. Staroveký grécky cestovateľ Strabón povedal: „Rhodos je jedným z najkrajších miest, aké som kedy poznal.“ Oplatí sa preto vykročiť po jeho stopách a dopriať si tak dovolenku v jednej z najkrajších častí sveta.


Rhodos - LETOVISKÁ
DOVOLENKA LETO 2014

Rhodos - Kolymbia

Letovisko nájdete na východnom pobreží približne na polceste medzi hlavným mestom Rhodos a historickým mestečkom Lindos. Známe je jedinečnou 3 km dlhou eukalyptovou alejou vedúcou do centra strediska. Nájdete tu niekoľko rôznych pláží, jednu tichšiu, inú živšiu a väčšiu, ktoré oddeľuje skalný výbežok so svojou dominantou, miestnou rybárskou tavernou. Letovisko chráni bralo s kláštorom Tsambik, opradeným mnohými legendami. Bralo zároveň oddeľuje Kolymbiu od najkrajšej pláže ostrova pomenovanej Tsambika.

Rhodos, naše zariadenia » Alfa - hotel 4*, Kolymbia Sky - hotelový komplex 4*, Marathon - hotel 3.5*, Niriides - hotel 4.5*

Rhodos - Kiotari

Bývalá rybárska dedinka na juhovýchode ostrova je dnes stredisko s množstvom moderných a kvalitných hotelov ponúkajúcich atraktívnu oddychovú dovolenku pri priezračných vodách mora. Obchodíky, taverny a reštaurácie vytvárajú v tejto oblasti typický grécky kolorit. Mestečko Lindos so svojou pomerne zachovalou antickou Akropolou je vzdialené cca 17 km.

Rhodos, naše zariadenia » Aquis Miraluna Seaside - hotelový komplex 5*, Aquis Miraluna Village - hotelový komplex 5*

Rhodos - Ixia

Na západnom pobreží cca 4 km južne od hlavného mesta Rhodos, sa tiahne atraktívne dovolenkové letovisko Ixia. Je ideálnou kombináciou oddychovej dovolenky strávenej v kvalitných hoteloch priamo pri plážach, slnenia a športového vyžitia na plážach a večernej zábavy priamo v stredisku alebo v susednom hlavnom meste, dostupnom aj prechádzkou po pešej promenáde vedúcej popri mori až do centra hlavného mesta Rhodos Town.

Rhodos, naše zariadenia » Avra Beach - hotel 4.5*

Rhodos - Faliraki

Atraktívne, moderné dovolenkové stredisko vzdialené cca 15 km od mesta Rhodos ponúka pestrú paletu zábavy: množstvo reštaurácií, kaviarní, barov, diskoték, obchodov a butikov. Bohatý výber vodných športov nájdete priamo na širokej piesočnatej pláži plnej slnečníkov, ležadiel a osviežujúcich barov a taverien. Nájdete tu aj lunapark, bungee-jumping, ako aj rozsiahly Waterpark s množstvom bazénových komplexov. Faliraki je najväčšie a najobľúbenejšie stredisko ostrova Rhodos.

Rhodos, naše zariadenia » Butterfly - apartmánový dom 3*, Evi - hotel 3*, Louis Colossos Beach - hotelový komplex 5*, Pegasos Beach - hotelový komplex 5*

Rhodos - Lindos

Lindos je cez deň pokojné letovisko s bielymi domčekmi a s cestičkami vydláždenými plochými kamienkami. Večer sa úzke uličky naplnia množstvom návštevníkov, ktorých lákajú miestne taverny, bary a reštaurácie umiestnené prevažne na strechách snehobielych budov. Príjemné prostredie, jedinečná atmosféra, čisté pláže, priezračná morská hladina, obchodíky – to všetko tu láka svojich hostí na strávenie nerušenej dovolenky. Jazda na chrbte somárika úzkymi kamenným uličkami až k vchodu do antickej Akropoly na vrchole brala patrí k jedinečným zážitkom. Miestni zvyknú vravieť: „Kto nenavštívil Lindos, akoby ani nebol na Rhodose.“ Presvedčte sa o tom sami.

Rhodos, naše zariadenia » Lindos Royal - hotelový komplex 5*

okruh tureckom
darčekový poukaz
novinky na e-mail