×

Pošleme Ti najlepšie ponuky priamo na Tvoj mail :-)

| viac

Korfu

Korfu je miesto, kde žijú ľudia od antických čias až po súčasnosť s rešpektom voči tradíciám. Strategická poloha ostrova ako vstupnej brány Jadranu spôsobila, že od dávnych čias zastával dôležitú pozíciu v histórii Stredomoria. Stal sa domovom pre Angličana lorda Byrona, aj pre rakúsku cisárovnú Sissi, ktorá si tu nechala postaviť zámoček Achillion. Svet Korfu, to sú usmievaví, pohostinní obyvatelia, dych histórie, ostrov neskutočne bohatý na prírodné krásy. Ani nezbadáte, kedy sa na krátky okamih stanete aj vy jeho súčasťou.

Prírodné krásy, rozmanitá flóra a fauna, nádherné pláže, krištáľovo čisté more, chodníčky, ktoré sa prepletajú olivovými hájmi a všade prítomné zvyky obyvateľov, to je ponuka „Smaragdového ostrova“. Aby ste i vy objavili jeho podmanivé čaro, stačí si spraviť výlet do niektorej z malebných horských dediniek, vychutnať si tradičnú grécku kávu v pravom kafeione, zahrať si s domácimi klasickú hru tavli, či navštíviť jeden z mnohých ortodoxných kláštorov, ktoré určite objavíte počas svojich potuliek. V tejto letnej sezóne vám opäť ponúkame letecké zájazdy na 8, 11, 12 alebo 15 dní z Bratislavy, pričom pre svoj dovolenkový pobyt si môžete vybrať niektorý z kvalitných hotelov prestížnej siete Aquis Hotels & Resorts, ktoré sú situované pri najkrajších piesočnatých plážach ostrova Korfu ocenených Modrou vlajkou EÚ. Užívať si nádherné slnečné dni a letnú pohodu môžete aj v menších hotelíkoch s priateľskou rodinnou atmosférou, ktoré vás privítajú v obľúbenom letovisku Agios Georgios. Ich služby dozaista ocenia dovolenkári dávajúci prednosť lacnejšej alternatíve letného pobytu pri mori, ktorá nie je viazaná na stravovacie služby all inclusive. Pevne veríme, že vás naša tohtoročná ponuka oslovila a vy sa pokúste objaviť čo najviac z toho, čo vám táto mimoriadne obľúbená dovolenková destinácia ponúka.


Korfu - LETOVISKÁ
DOVOLENKA LETO 2014

Korfu - Agios Gorgios

Toto malé stredisko, situované na západnom pobreží ostrova Korfu, ktorého nádhernú piesočnatú pláž lemujú po oboch stranách vysoké horské úbočia, vás bezpochyby očarí svojou nádhernou scenériou, ktorú dotvárajú výrazné skalné útvary a zátoka so „skalnou ihlou“ vyčnievajúcou z mora. Letovisko, lemované olivovými hájmi, tvorí hlavná ulica s tavernami, barmi a obchodíkmi, ústiaca priamo na nádhernej, približne 1,5 km dlhej piesočnatej pláži, ktorá je ideálnym miestom pre užívanie si letných slnečných dní pri mori.

Korfu, naše zariadenia » Aquis Agios Gordios Beach - hotelový komplex 5*

Korfu - Pelekas

Malebná horská dedinka s úzkymi uličkami, malým námestíčkom, zopár tavernami a obchodíkmi s miestnymi výrobkami bola vďaka svojej nezameniteľnej atmosfére tajným tipom návštevníkov dovolenkujúcich na ostrove Korfu, ktorí sem v minulosti prichádzali len tak, s batohmi na pleciach. Priamo nad ňou sa vypína kopec, z vrcholu ktorého uvidíte ten najkrajší západ slnka, ktorým sa z tohto miesta počas svojich dovoleniek zvykol kochať nemecký cisár Wilhelm II. Dnes vám Pelekas ponúka jednoduché ubytovanie v apartmánoch, no i luxus dovolenkových rezortov nachádzajúcich sa priamo na plážach Glyfada a (Kontogialos) Pelekas Beach, ktoré sú rajom pre všetkých návštevníkov ostrova Korfu. Užívať si horúce dni plné slnka môžete nielen na ležadle na pláži. K dispozícii máte aj bohatú ponuku vodných športov, či možnosť prenajať si lodičku a preskúmať blízke pobrežie.

Korfu, naše zariadenia » Aquis Pelekas Beach - hotelový komplex 5*

Korfu - Agios Georgios

Presnejšie Agios Georgios Argyrades je nádherné letovisko nachádzajúce sa na juhozápadnej časti ostrova, približne 30 km od hlavného mesta Kerkyry, s ktorým má zabezpečené autobusové spojenie. Výškové budovy či hotelové kolosy tu budete hľadať márne. Zato tu na vás čaká nízka zástavba apartmánových domov, hotelov, reštaurácií, taverien a obchodíkov obrastených popínavými kvetmi pestrofarebných buganvílií, ktoré vytvárajú čarovnú kulisu tohto miesta. Ak k tomu pridáme nedozierne široké piesočnaté pláže farby zlata a priezračné vody obmývajúce jeho pobrežie, máte dokonalý obraz cieľa vašej dovolenky. Hovorí sa, že miestne pláže patria k tým najkrajším nielen v rámci ostrova Korfu, ale v celom Grécku. Dôkazom toho je skutočnosť, že boli ocenené Modrou vlajkou EÚ za čistotu mora a kvalitu pláže.

Korfu, naše zariadenia » Aquis Sandy Beach - hotelový komplex 5*, Blue Sea - hotel 3*, Golden Sands - hotel 3.5*

darčekový poukaz
novinky na e-mail