×

Pošleme Ti najlepšie ponuky priamo na Tvoj mail :-)

| viac

Kalábria

Na juhu Talianska, tam kde sa pobrežie už takmer dotýka Sicílie, na úpätí Apeninského horského pásma a na konci zálivu Polikastro, tam sa mora dotýka magická Kalábria. Najjužnejšia časť „talianskej čižmy“ je plná vitality a historického dedičstva, je to zem dávnych mýtov, byzantského náboženstva a storočných olivovníkov. Na každom rohu tu zrejú šťavnaté figy a pomaranče, všade cítiť vôňu pečených rýb a z tyrkysového mora vystupujú starobylé opevnenia ako z dovolenkových pohľadníc. Buon giorno, Kalábria!

Kalábria je špičkou „talianskej čižmy“, najjužnejším krajom talianskej pevniny. Je miestom, ktoré je obdarované duchom. Ten, kto chce túto skutočnosť poznať, je vedený inšpiráciou, vášňami a putovaním, ktoré má svoj začiatok pri tisícročných miestach, pobrežiach, zátokách, plážach a mestečkách. Kalábria je obklopená morom z dvoch strán. Tyrhenské more obmýva jej západné pobrežie. Nájdete tu nádherné nepreľudnené pláže a krištáľovo priezračnú vodu sýtomodrej farby. Táto oblasť má najčistejšie úseky mora nielen v oblasti Talianska, ale aj v rámci celej Európy. Právom dostala prívlastok – Karibik Európy. Medzi vyhľadávané strediská patrí mestečko Tropea, ktorého pláže s jemným bielym pieskom kontrastujú s impozantnými skalnými útesmi. Perlou Kalábrie je známe mestečko Capo Vaticano, kde si môžete vyznať lásku, prejsť sa v aleji opuncií a ako bonus získate podmaňujúci pohľad na nádherné tyrkysové more. Iónske more obmýva juhovýchodné pobrežie Kalábrie. Členitá časť tohto pobrežia je úplne ideálna na potápanie. Práve v tejto oblasti ponúkame ako absolútnu novinku, hotelový rezort Serene Village. Budete uchvátení krásou prírodných pláži, zaskočení priezračnosťou tunajšieho mora, potešení pohostinnosťou miestnych obyvateľov a obohatení nezabudnuteľnými dojmami zo slnečnej Kalábrie.


Kalábria - LETOVISKÁ
DOVOLENKA LETO 2014

Kalábria - Nicotera Marina

Toto krásne mestečko sa nachádza na úpätí hory Poro, kde je sitované historické centrum, z ktorého je nádherný výhľad na piesočnaté pláže Gioia Tauro. Pri prechádzkach po mestečku odporúčame navštíviť hrad Ruffo z 18. storočia s archeologickým múzeom a knižnicou. Okrem toho je to krásna prírodná oblasť s piesočnatými plážami a krištáľovo čistým morom.

Kalábria, naše zariadenia » Nicotera Beach - hotelový komplex 4.5*

Kalábria - Capo Vaticano

Capo Vaticano je obklopené rozmanitou zeleňou, poskytuje romantické výhľady na Liparské ostrovy, z niektorých miest je vidieť až na Sicíliu. Capo Vaticano nadchne každého členitým pobrežím, kde sa strmé skaly striedajú s romantickými zátokami . Pláže Capa Vaticana boli vyhlásené za najčistejšie v celej Europe.

Kalábria, naše zariadenia » Scoglio Della Galea - hotelový komplex 4.5*

Kalábria - Marinella di Cutro

Marinella di Cutro je menšie letovisko na brehu Iónskeho mora, ktoré leží v zálive Gulfo di Squillace. Pre pobrežie v tejto oblasti sú typické nádherné široké piesočnaté pláže lemované eukalyptovými lesmi a tyrkysovou farbou mora. Marinella di Cutro je súčasťou mesta Cutro, ktoré sa nachádza len asi 15 km od pobrežia. Jeho historické centrum s architektúrou zo 16. až 19. storočia určite stojí za návštevu. Neďaleko tohto letoviska, cca 12 km juhovýchodne, leží mestečko Le Castella so stredovekou pevnosťou, postavenou na obranu Kalábrie pred Turkami a Arabmi. Dnes už ľahko prístupná úzkym mostom je atraktívnym cieľom pre všetkých návštevníkov. Z jej veže môžete obdivovať dokonalú krásu magickej Kalábrie.

Kalábria, naše zariadenia » Serene Village - hotelový komplex 4.5*

darčekový poukaz
novinky na e-mail