×

Pošleme Ti najlepšie ponuky priamo na Tvoj mail :-)

| viac

Egypt

V údolí posvätnej rieky Níl sa začali pred niekoľkými tisíckami rokov písať dejiny ľudskej civilizácie. Jej život, zvyky a kultúra sú dodnes zahalené rúškom tajomstva, ktorésa od nepamäti snažili odkryť starovekí i novovekí bádatelia a archeológovia. Dnešný Egypt sa však môže pýšiť aj úplne odlišným svetom moderných letovísk s bohatým výberom čarokrásnych hotelových komplexov, ktoré vyrástli na pobreží Červeného mora.

Tie svojim hosťom ponúkajú služby a pohodlie, vďaka ktorým zažijete v tejto magickej krajine naozaj prekrásne dovolenkové okamihy. V našej tohtoročnej ponuke nechýba obľúbené a vyhľadávané stredisko Hurghada a jeho južné oblasti Makadi Bay a Soma Bay.Do ponuky tohtoročných letných dovoleniekv tejto slnečnej destinácii sme zaradili jednu z najkrajších piesočnatých pláží, lemovanú palmami, ktorú nájdete v menšom letovisku Soma Bay. V kombinácii s luxusným hotelom Palm Royale ide o záruku nádhernej dovolenky s nádychom exotiky.Milovníci šnorchlovania a potápania nájdu výborné podmienky pri koralovom útese hotela Serenity Makadi Beach. Tu sa Červené more ukazuje v plnej kráse a svojou farebnosťou potvrdí svoju povesť morského akvária. Hotelové ubytovanie vyššieho štandardu v Hurghade sme vybrali s dôrazom na kvalitné služby v kombinácii s dobrou polohou hotelov. Veríme, že bezproblémové pláže, pestré služby a kvalita hotelov zaručia príjemne prežité chvíle plné slnka a zážitkov. Ideálne podmienky na skvelú dovolenku ponúka Egypt takmer celý rok.


Egypt - LETOVISKÁ
DOVOLENKA LETO 2014

Egypt - Makadi Bay

Menšie letovisko Makadi Bay, s kvalitnými dovolenkovými rezortami lemujúcimi pobrežie Červeného mora, ktoré ponúkajú komfortné ubytovacie služby a profesionálny servis, nájdete približne 30 km smerom na juh od známejšej a rušnejšej Hurghady. V jeho centre sa nachádzajú obchodíky stradičnými egyptskými suvenírmi, v ktorých vásich majitelia pohostia ibištekovým čajom karkade, kaviarne s príjemným posedením, bary, diskotéku a tiež lekáreň. Lákadlom tohto pokojného, no čoraz vyhľadávanejšieho miesta sú však nádherné pláže , v blízkosti ktorých sa nachádzajú aj nádherné koralové útesy so svojím čarokrásnym pestrofarebným podmorským svetom. Treba spomenúť, že žiadne koralové pobrežie nie je bližšie k Európe. Práve koraly sú asi najväčším lákadlom pre všetkých aktívnych dovolenkárov. Podmienky pre šnorchlovanie a potápanie sú tu jedny z najlepších na svetea vďaka potápačským centrám sú dostupné pre všetkých. Vyskúšať si potápanie pritom môžete iv hotelovom bazéne za asistencie školeného inštruktora. Po inštruktáži sa môžete rozhodnúť pre absolvovanie potápačského kurzu, či jednorazový sprevádzaný ponor do menšej hĺbky takisto s asistenciou inštruktora. Garantovaný je neopakovateľný zážitok, ktorý na dlho zostane vo vašej pamäti.

Egypt, naše zariadenia » Serenity Fun City - hotelový komplex 5.5*, Serenity Makadi Beach - hotelový komplex 5*, Sunrise Select Royal Makadi - hotelový komplex 5*

Egypt - Hurghada

Najobľúbenejšie egyptské letovisko, situovanéna pobreží Červeného mora, je pre mnohých dovolenkárov každoročným cieľom pre svoju špecifickú multikulturálnu atmosféru, ktorú tvoria návštevníci zo všetkých kútov sveta. Hurghada sa v posledných rokoch rozrástla a hotelmi zastavané pobrežie presahuje dĺžku 50 km, pričom počet turistov tu niekoľkonásobne prekračuje počet domáceho obyvateľstva. Jednou z najväčších výhod letoviska je dostupnosť atraktívnych staroegyptských pamiatok: tajomných chrámovv Luxore, či pyramíd v Gize, ktoré sú od strediskavzdialené len niekoľko hodín jazdy. Pestrosťšportových aktivít v hotelových rezortoch je tu typicky spojená s potápaním, windsurfingom, kitesurfingom a vôbec, s užívaním si kombinácie tepla a mora. Rozmanité spôsoby večerného vyžitia, ktoré ponúkajú nielen ubytovacie zariadenia,ale aj rôzne diskotéky a nočné kluby nachádzajúce sa v srdci populárneho strediska, sa rovnako neustále rozširujú a pribúdajú i nákupné možnosti v moderných nákupných centrách. Hurghada sa tak pod vplyvom bohatého turistického ruchu neustále približuje k západnej kultúre, avšak tento mix jej nie je na škodu. Naopak,pristane jej a vy sa tu budete cítiť naozaj dobre.

Egypt, naše zariadenia » Grand Plaza Hotel - hotel 5*, Grand Plaza Resort - hotel 4.5*, Grand Seas Resort Hostmark - hotelový komplex 5*, Sentido Mamlouk Palace - hotelový komplex 5.5*, Sunrise Select Garden Beach - hotelový komplex 5*, Tropitel Sahl Hasheesh - hotelový komplex 5*

Egypt - Soma Bay

Prímorské stredisko situované približne 40 km južne od Hurghady, smerom k egyptskému mestečku Safaga, je vzdialené len približne 10 km od MakadiBay. Postavených tu je len niekoľko hotelov tej najvyššej kategórie a najzvučnejších hotelových spoločností. Práve na tomto mieste sú vytvorené ideálne podmienky pre tých, ktorí hľadajú pokoja relax bez hluku dopravy a rušného mestského života. Rodiny s deťmi určite privítajú dlhé pieskové pláže s pozvoľným vstupom do vody. Keďže more je od mája do októbra intenzívne vyhrievané lúčmi egyptského slnka, aj dlhší pobyt vo vode je príjemný. Miesto je ideálne aj pre priaznivcov windsurfingu, kitesurfingu a jachtingu. Práve v tejto oblastinájdete i prestížne kindsurfingové a kitesurfingové centrum prístupné všetkým záujemcom. Pieskové pobrežie v hotelových areáloch lemujú palmy, vytvárajúce príjemný tieň a umocňujúce dojem, že dovolenka v Soma Bay je pravá exotika. V oblasti je mnoho neporušených koralových útesov, ktoré sú dokonalým miestom pre potápanie. Každodenné výlety k nim poriadajú potápačské centrá vo všetkých našich hoteloch. Tým, že najkrajšie farby koralov sú len niekoľko metrov pod hladinou mora, pre ich obdivovanie stačí i šnorchlovanie, ktoré si užívajú aj deti.

Egypt, naše zariadenia » Palm Royale Soma Bay - hotelový komplex 6*

darčekový poukaz
novinky na e-mail